Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Lilly_milly » 17 Сеп 2015, 14:46

Slavena написа:
bojo_kolev написа:
Rali_hr написа:Има да, само че няма как да стане номера и да дойде някоя да изчисти за мене. :))

Най-кофти е, че след тази жена никога не може да ти е подредено така, както го правиш сам :|

ако те мързи да чистиш така ще ти се струва много подредено дори тъй че не си мисли че няма да е добре почистено всичко, проблемът както казах са лошите очи с които тази жена ще влезе у вас. :!:

Лошите очи са голяма работа, направо аз не зная как пускам приятели вкъщи, ама моя като ми се моли и няма как да му откажа, иначе сама си чистя, какво толкова, не зная вие колко имате за чистене, ама като кажа на сина си да си оправи стаята и то нищо работа не ми остава, да не би да трябва да се мият прозорците повече от веднъж в годината или нещо такова, така или иначе става все същата след два месеца :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2015, 14:13

Аз съм на мнение, че и многото предмети задушават, затова ако нямате излишни мебели още по-добре и по-малко за чистене, а и така ще идват по-малко гости, да влизат с лошите си очи вкъщи! :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Anka » 18 Сеп 2015, 14:33

Изобщо най-добре е вкъщи сами да си чистим по 10 пъти на ден и да не пускаме никой, до този извод стигнах. Също ни стига една маса, столове колкото са членовете на семейството, по едно легло и 1 общ гардероб. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Pipilota » 19 Сеп 2015, 09:42

От 3 дена е започнала учебната година и унас вече е бомбастично зле, ахха :) не знам дали пак ще успея да се справя с домакинските задължения всеки ден по малко... :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Snejna » 19 Сеп 2015, 15:14

Pipilota написа:От 3 дена е започнала учебната година и унас вече е бомбастично зле, ахха :) не знам дали пак ще успея да се справя с домакинските задължения всеки ден по малко... :(

Не се притеснявай толкова!!! :)) Всичко ще е наред и скоро ще влезеш в релси, моята вече порасна и е по-самостоятелна, но сега пък започна да се крие често в стаята си, порасна вече! :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Сеп 2015, 17:54

У нас постоянно някой мята нещо за миене, хвърля нещо някъде, скоро няма да видя почистено, а като видя и 3-4 почивни дни това означава направо апокалипсис вкъщи :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Fancy » 22 Сеп 2015, 14:26

rabotnata pchela написа:У нас постоянно някой мята нещо за миене, хвърля нещо някъде, скоро няма да видя почистено, а като видя и 3-4 почивни дни това означава направо апокалипсис вкъщи :mrgreen:

Е от разхвърлено до мръсно като в кочина са две съвсем различни неща и аз не отказвам да ми е подредено, въпреки че до този момент с детето и подредбата няма как да се справя, но поне ми е чисто и се чувствам добре по този повод, ама пък не съм и от онези майки, които мият пода по 3 пъти на ден, защото детето щяло да седне и да започне да пълзи, всичко смятам, че е в граници и това е главното за нормалното функциониране на една домакиня :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Pipilota » 06 Окт 2015, 15:16

Snejna написа:
Pipilota написа:От 3 дена е започнала учебната година и унас вече е бомбастично зле, ахха :) не знам дали пак ще успея да се справя с домакинските задължения всеки ден по малко... :(

Не се притеснявай толкова!!! :)) Всичко ще е наред и скоро ще влезеш в релси, моята вече порасна и е по-самостоятелна, но сега пък започна да се крие често в стаята си, порасна вече! :lol:

Успявам, от неделя на неделя, но ми стига, че събират мръсните си дрехи, слагат чиниите в мивката и малкия обича да бърше масата! :lol: А големият се кефи да прахосмукачи, май няма от какво да се оплаквам, децата се справят с всичко! :mrgreen: Остава мъжът да заобича да мие чинии! :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Slavena » 08 Окт 2015, 09:30

Винаги могат да се намерят оправдания за да ви е мръсна къщата ;))
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Окт 2015, 15:17

Slavena написа:Винаги могат да се намерят оправдания за да ви е мръсна къщата ;))

Да, елад а видиш у нас какво е, оправдах се, че ми се спи. :) А и толков аме ядосаха всички вкъщи, че ми е все едно какви са им претенцииите. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта