Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Rali_hr » 20 Яну 2016, 12:41

rabotnata pchela написа:
Slavena написа:Винаги могат да се намерят оправдания за да ви е мръсна къщата ;))

Да, елад а видиш у нас какво е, оправдах се, че ми се спи. :) А и толков аме ядосаха всички вкъщи, че ми е все едно какви са им претенцииите. :lol:

Аз съм точно на тоя принцип, след като са неблагодарни и подобни, то съвсем заслужено трябва да се действа в техен ущърб! Аййй сиктир! Изобщо няма какво да им мигаш насреща, пчела, то съм сигурна, че ти не би го направила, но аз да кажа! :grouphug:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот klara » 02 Мар 2016, 17:39

По-сериозни домакински задачи извършвам в неделя чистене, пране, готвене. През седмицата не се впрягам толкова. :mrgreen:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот mix_twix » 24 Юни 2016, 15:26

Станал съм мн педантичен лятото, защото не ща да си губя времето у нас. :) Начинът е мноо прост, всеки ден се мият чинии, тенджери и всичко, нищо не оставям, гледам да цапам възможно най-рядко и да не разнасям храна из къщи,н ито да ям пред тв. :) така чистя главно една стая. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот pravilno » 27 Юни 2016, 14:47

mix_twix написа:Станал съм мн педантичен лятото, защото не ща да си губя времето у нас. :) Начинът е мноо прост, всеки ден се мият чинии, тенджери и всичко, нищо не оставям, гледам да цапам възможно най-рядко и да не разнасям храна из къщи,н ито да ям пред тв. :) така чистя главно една стая. :mrgreen:


Звучи добре, но макар и да не се влиза в другите стаи, пак се трупа прах и трябва да се мине с парцала по някое време. Аз не чистя всеки ден, в събота или неделя отделям 1-2 часа за това. Само готвенето и миенето на съдовете се налага да е всеки ден. За сам човек е по-лесно, но за семейство няма как да се избегне многото домакинска работа.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот annamaria » 29 Юни 2016, 10:59

pravilno
за семейството, начинът е да се разпределят задачите и да има правило "от където го взимам, там го връщам".
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот mamina » 29 Юни 2016, 11:07

Всеки от семейството трябва да взима участие в домакинската работа, но да не се лъжем, че майката е с по-голям дял :lol: . Важното е да има помощ и да се оценява труда на всеки.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот annamaria » 29 Юни 2016, 11:17

майката трябва да е разпределител на задачите
жалко, че в повечето пъти е и изпълнител на поне 3/4 от тях :lol:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Andrey » 29 Юни 2016, 12:53

Вмоето семейство дяла си беше само за майка ми. Беше ми мн странно как всички се прибираме, аз имам и още 1 брат и сядаме като пичове, а тя след работа готви, чисти , подрежда, мие и не знам си кво. :) Сега аз гледам да помагам на жена ми. Майка ми почти не я виждах, все беше заета с нещо. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот annamaria » 01 Юли 2016, 11:39

Andrey написа:Вмоето семейство дяла си беше само за майка ми. Беше ми мн странно как всички се прибираме, аз имам и още 1 брат и сядаме като пичове, а тя след работа готви, чисти , подрежда, мие и не знам си кво. :) Сега аз гледам да помагам на жена ми. Майка ми почти не я виждах, все беше заета с нещо. :)


и кои неща от домакинството ти се падат на теб?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот gabinka_80 » 22 Дек 2016, 13:44

Всеки ден отделям точно 15 минути за чистене и у нас винаги е чисто и свети направо! Ако пропусна дори ден, на следващия трябва да чистя поне час, затова всеки път по малко време и така наистина изчиствам много по-бързо, по-лесно и не ми се натрупва излишна работа.
Няма друг начин, колкото и да искаш да спестиш време, само с постоянство става.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта