Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот sofi_black » 22 Дек 2016, 16:00

Винаги си отива време за домакинстване и почистване. Дори за едно миене на съдове отива време, как да си го спестиш?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот valensiq » 22 Дек 2016, 17:13

sofi_black написа:Винаги си отива време за домакинстване и почистване. Дори за едно миене на съдове отива време, как да си го спестиш?

Всеки ден като го правиш, то не се натрупва и сякаш става по-бързо, остави ли се да се трупа работата и отиде! А и например, могат да не се ползват много съдове, в една чиния по-голяма може да се сложи салатата и хапването, или салатата да е в голяма обща чиния, а в малките да е сложено яденето. А не да има чинии за салати и за всичко и да се губи после по 1 час на чешмата само.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот julianne » 23 Дек 2016, 10:20

Аз във всяка свободна минута гледам да свърша нещо. Например тази сутрин докато чаках детето да закусва, минах пода с прахосмукачката.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот valensiq » 30 Мар 2017, 12:12

julianne написа:Аз във всяка свободна минута гледам да свърша нещо. Например тази сутрин докато чаках детето да закусва, минах пода с прахосмукачката.

Леле, че си работлива, аз сутрин не мога да се отцепя, камо ли да прахосмукача!
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот skyfly » 30 Мар 2017, 12:43

За мен това е нормално рано сутринта да стана и да чистя с нещо, защото вечер съм по-ленива и предпочитам рано сутринта да си свършва работата. Идеята, докато децата закусват да се чисти ми харесва, това вече не ми е хрумвало. :roll:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот annamaria » 24 Апр 2017, 13:23

Много съм изморена напоследък, омръзна ми от тези домакински задължения, непрестанното готвене и чистене. След работа съм като труп и с нищо не ми се занимава. :(
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Pipilota » 26 Апр 2017, 12:04

annamaria написа:Много съм изморена напоследък, омръзна ми от тези домакински задължения, непрестанното готвене и чистене. След работа съм като труп и с нищо не ми се занимава. :(

какво да ти кажа! И аз съм на същото мнение... :lol: Само че няма на къде, всеки ден стоим и се чудим какво ще ядем, какво ще пием. Безброй, безброй условности и всяка вечер едно и също.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Авг 2017, 10:58

Да ти кажа, аз като стоя по цял ден у нас,.те. че не работя не знам как бих се справилла, ако ходя на работа. У нас винаги трябва да има поне 2 неща за ядене + салата. Отделно дома трябва да се почиства и да изглежда добре винаги, защото не се знае дали някой няма да дойде изненадващо у нас. Не мога да си позволя да е разхвърлено дори за минута, заради партньорите на мъжа ми, много често идват у нас на вечеря, дори не ме предупреждава понякога. Затова и приготвям повече неща, за да има, което остане децата го вземат за следващия ден за работа и училище. Мъжът ми също си носи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот kikimoraa » 25 Сеп 2017, 14:55

Всичко гледам да върша бързо и организирано, не сядам докато чистя,защото така времето се удължава. Гледам набързо и стегнато да си свърша работата, за да нямам после почивка и разточителство. Иначе отиде вместо 1 час работя да я върша за 2-3..
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Stark » 11 Окт 2017, 15:27

За да не се получава постоянно и целодневно чистене е най-добре да се вършат задълженията веднага. САлед хранене да се измиват чиниите, да се мие пода редовно, а да не се оставя за последния момент, чистенето на прах също трябва да е всяка седмица, за да не затормозява.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron