Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Гълъбина_55 » 27 Мар 2018, 17:20

Нямам дете, ама и време нямам. Иначе обичам да чистя и подивявам, ако видя прашинка. Понякога се ядосам на себе си, защото по този начин само си съкращавам живота. Иначе и аз търся бързи начини за почистване на дома. Все пак съм млада и имам нужда от социален живот, а не само да чистя. Затова с удоволствие ще следя темата.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Frac » 27 Мар 2018, 18:02

След като вече имам деца чистенето не е това, което беше :) И си личи най-много за 15 минути :lol: после всичко става отново в играчки. Не нам как да се намали, аз почити никога нямам такова. Разбира се не може, без да се почисти, но мисията е сложна.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Jully » 28 Мар 2018, 09:43

При мен действа всеки ден по малко. Гледам да не оставям мръсни чинии в мивката, а в сряда да си почистя пода на апартамента. :) Веднъж седмично бърша праха, включвам и децата в това занимание.Нямам мания по чистотата, така че не ми се налага да вадя всички неща от шкафовете и да ги чистя, така както правят много мои приятелки.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Frac » 28 Мар 2018, 18:06

Е чак пък да вадя всичко от шкафовете и то редовно... много ми се струва. Аз миенето на чинии не го считам като процес от чистенето, просто ми е гадно един куп неща струпани на едно място. Май само чиниите ме дразнят - ако са куп дрехи не се дразня :lol:
Иначе в почистването и аз включвам децата, важно е да знаят от малки и да ценят труда и чистотата, нищо че още не ни се получава. И работата от децата е на тяхно ниво- т.е. чистота на 1,2 метра височина :lol:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Буба Мара » 29 Мар 2018, 15:50

Майка ми така и не ме научи да бъда домакиня. Смята ме за най-големия си провал, а аз казвам най-нагло: Е, какво пък, нали все някой трябваше да се метне на баща ми?
Чистя колкото да не е без хич и положението наистина трябва да е лошо, ако ежедневието ми минава само в работа+домакинстване. Ако ще турско да става както има една приказка, почивката която и без това е малко не си я пипам :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот sad » 29 Мар 2018, 16:53

нямам деца, но пък имам животни и ако 2 пъти в седмично пода не бъде минат с дезинфектант трябва да летя нед него. Прах не бърша по стандартния начин - т.е. не подреждам, за да го сторя. Вдигам нещото (което често целево е оставено на неточно място), забърсвам него, забърсвам под него, връщам нещото. Баня мия всеки ден или максимално на 48 часа (котешки тоалетни и мръсни стъпички по плочките). Прозорци мия.....май 4 месеца не съм. Като цяло за да съкратя домакинските дейности изнудих мъжа (лъжа, той сам се сети) да купи миялна, което отмени най-безсмислената за мен дейност в домакинството.
Не се сещам нито един метод с които да съкратя времето за чистене...дано вие помогнете!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Stark » 30 Мар 2018, 10:34

Не се престаравам, просто се старая да не цапам, след хранаене веднага си мия чиниите, а праха забърсвам по секциите и повидимите места, когато се сетя и ми се стори, че ев повече. :mrgreen:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Frac » 04 Апр 2018, 13:16

Децата като бяха по-малки и чистех редовно, но докато се прибере моя мъж и по нищо не личеше. Затова направих друго - звъня му и питам към колко се прибира. Час преди това почиствах каквото мога и поне така се виждаше нещо за максимум час :grin: Сега вече и това преустанових - чистя, когато мога ( през седмицата или събота неделя, но всяка седмица) и включвам децата, малко от малко да се учат.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Роуз » 13 Ное 2018, 16:17

Намалявам го като включвам всички от семейството. Опитвам се да оптимизирам това онова - примерно пускам пералнята на отложен старт поне през уикенда. Като стана сутринта, дрехите са изпрани, само простирам. Съдомиялната се разчиства веднага след като свърши програмата, за да може мръсната посуда от целия ден да се нарежда директно вътре, а не да се трупа в мивката, после да се нарежда в съдомиялната.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Ное 2018, 17:30

Аз когато готвя гледам винаги да си почистя, за да не се натрупват съдове, например. Когато изсипя нещо на земята, анправо измивам целия под, вместо да отлагам ид а забърсвам на парче, така да се каже. Никога не оставям нещо за утре, по-добре да му отделя 5 минути сега, отколкото 2 часа на следващия ден.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта