Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2015, 13:25

Предлагам ви да продължим поредицата, в която разказваме за изумителната, интересна, странна и разнообразна природа, която е около нас - в целия свят. :D
Докато в другата тема разглеждаме интересните и странни растения, :!: тук предлагам да видим разнообразието в животински свят - със сигурност има дори повече странни и интересни животни. :idea:
Разбира се, аз ще поставя началото с едно много интересно животинче, което е толкова уникално и сладко...: :P

panda-an.jpg
panda-an.jpg (44.68 KiB) Прегледано 1369 пъти

Това е Мравка Панда :mrgreen:
Това сладурче, всъщност е малка интересна безкрила пчела! :shock: Странната мравка е срещана само няколко пъти и e известна с изключително болезнените си ужилвания. За разлика от другите мравки, при тези няма търтеи, работници и кралица. Т.е. всички са си равни, хехе! :mrgreen:

Засега толкова от мен, качете и вие най-интересните и странни животни, за които се сещате, нека да си припомним колко е разнообразна природата ни! :!:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот S_Milenska » 28 Яну 2015, 14:14

Мравката изглежда много интересна, до колкото знам, тези мравки всъщност ги има и в различни цветове, а точно тези в черно и бяло им казват Панда, заради украсата. Иначе името им на неразбираем за нас език е Mutillidae :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Snejna » 28 Яну 2015, 15:05

Ето и от мен, едно от любимите ми животни, което никак не е безизвестно, но е супер странно и интересно!
sweet cat.jpg
sweet cat.jpg (23.42 KiB) Прегледано 1348 пъти

Това е прекрасното коте Сфинкс. Кожата му както виждаме няма козина, а е покрита със съвсем малък мъх, тип праскова.
Аз лично много ги харесвам тези котенца :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Andrey » 28 Яну 2015, 15:27

Еха, това коте колко е сладко, но според мен ще е гадно на пипане! :) Аз като мъж не мога да не се въздържа да ви споделя за една змия, която .. е по принцип не е добре да ѝ качвам снимка, който реши нека да я търси. Atretochoana e "купешкото ѝ име", по-известна е като Пенис Змия - мисля че всеки като я види ще разбере защо.
Интересното за това животно е, че диша през кожата си и дори не може да се определи и като змия, а по-скоро ... като нещо си безкраково земноводно! :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Kremiliya » 28 Яну 2015, 15:38

Andrey написа:Еха, това коте колко е сладко, но според мен ще е гадно на пипане! :) Аз като мъж не мога да не се въздържа да ви споделя за една змия, която .. е по принцип не е добре да ѝ качвам снимка, който реши нека да я търси. Atretochoana e "купешкото ѝ име", по-известна е като Пенис Змия - мисля че всеки като я види ще разбере защо.
Интересното за това животно е, че диша през кожата си и дори не може да се определи и като змия, а по-скоро ... като нещо си безкраково земноводно! :mrgreen:

Taзи змия е отвратителна! :shock: :shock: :shock:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Anka » 28 Яну 2015, 16:34

Страхотно е това котенце! :)) Много ги харесвам, наистина странни! А я си представете да си гледаш вкъщи такава котка и такова голо куче! :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Локумът » 29 Яну 2015, 10:59

Ето ви и един Йети рак :mrgreen: Съвсем нов вид, открит през 2005-та година.

p1020922.jpg
p1020922.jpg (45.04 KiB) Прегледано 1289 пъти

Този рак е сляп, но не си мислете, че може да се отървете от него. За щастие живее в дълбините де. :) В косматите си "клещи" има нишковидни бактерии, които му служат за детоксикация на опасните минерали, излъчвани от отровни хидрометали. :) Все пак животинката е много готина, нали? Смята се, че е хищник, но понякога може да си хапва бактерии :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Lollipop » 29 Яну 2015, 12:07

А някой от вас дракон виждал ли е?

flying dragon.jpg
flying dragon.jpg (76.58 KiB) Прегледано 1282 пъти


Това сладурче се казва Летящ Дракон, или пък Летящ Гущер, но мисля, че повече му подхожда първото. :mrgreen:
Хранят се с мравки и термити, като търпеливо ги изчакват на някое дърво, когато се приближи жертвата им просто я залепят на големия си език. :P :mrgreen:
Чифтосват се главно през декември и януари, макар че си нямат точно определено време.
А след като женската снесе яйцата си ги пази 24 часа, след това ги изоставя и след около 32 дни се излюпват драконите :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:47

Този гущер ще е фотошоп. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни животни!

Мнениеот maminka » 29 Яну 2015, 13:39

Скоро гледах по една телевизия за това животно, но не съм сигурна как се казва,
aye-aye_.jpg
aye-aye_.jpg (26.61 KiB) Прегледано 1265 пъти
при всички положения е мнооого странно, но и сладко :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта