Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Lollipop » 18 Фев 2015, 11:14

Pipilota написа:Това е много индивидуално, някои хора не искат да правят гимнастика, други не спират да ходят на фитнес с големите си кореми, какво да ви кажа, всичко с времето си, когато се почувства готова жената може да започне с гимнастиката, дори и да е ден след раждането :)

Така е, както се казва всеки луд с номера си - някои започват по-рано да правят упражнения, други не спират, трети изобщо не правят. Всичко зависи от това как се чувства майката ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот qwerryyy » 22 Апр 2015, 14:19

Аз бих започнала веднага, нали все пак раждането не е болест, какво има толкова, когато се чувства добре жената да почва ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Pipilota » 04 Май 2015, 09:43

qwerryyy написа:Аз бих започнала веднага, нали все пак раждането не е болест, какво има толкова, когато се чувства добре жената да почва ;)

Много правилно, но някои жени не искат, а и мъжете им като не ги подкрепят. След раждането за всяко нещо търсим подкрепа от мъжете си. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот silver933 » 04 Май 2015, 12:27

Pipilota написа:Това е много индивидуално, някои хора не искат да правят гимнастика, други не спират да ходят на фитнес с големите си кореми, какво да ви кажа, всичко с времето си, когато се почувства готова жената може да започне с гимнастиката, дори и да е ден след раждането :)

Много ясно, че с всеки е различно, както с всяко нещо де. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот mimeto90 » 29 Сеп 2016, 15:59

Предполагам, че има голямо значение дали нормално е родила или секцио. Тогава пък съвсем трябва да се имат предвид много неща.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Сеп 2016, 16:11

Има значение, разбира се, дали е секцио или нормално, дали е имало усложнения. Иначе при нормално раждане след 40 ден след изчистването на лохиите може да се почнат упражнения.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Verka_N » 18 Яну 2017, 12:50

Да, съгласан съм, че всичко е много индивидуално, но ако се чувстваш добре и особено, ако се организираш и намираш време на спорт според мен още след първия месец трябва да си във фитнеса. Аз лично продължавах да си тренрам до 6-я месец, разбира се доста по-софт вариант, на това което беше преди. И си мисля, че и затова после ми беше мнного по-лесно отново да се върна към режима си. Спомням си, че все пак, за да изчистя по-бързо излишните мазнини особено в областта на корема и ханша пиех и една хранителна добавка, която доста и помогна да влезна в ритъм, Eve Slim с лют пипер, която виждам, че вече я има и тук. Успех на всички :jumprope:
Verka_N
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Дек 2016, 15:14

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот fairy » 18 Яну 2017, 13:06

Хубаво е и по време на бременността да се правят упражнения, но не познавам жена, която да го е правила :smile: . А пък след раждането всички искаме да отслабнем, но улисани в грижите около малкото, все отлагаме този момент и не предприемаме нищо под формата на физически упражнения. Най-много храната да ограничим.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот kauda » 18 Яну 2017, 13:25

fairy написа:Хубаво е и по време на бременността да се правят упражнения, но не познавам жена, която да го е правила :smile: . А пък след раждането всички искаме да отслабнем, но улисани в грижите около малкото, все отлагаме този момент и не предприемаме нищо под формата на физически упражнения. Най-много храната да ограничим.

Такива са жените, които наистина спортуват преди да забременеят. Аз имам много такива познати, също и аз самата ходя на фитнес и на планински излети, почти всяка седмица, за мен това ае начин на живот и обкръжението ми също го правят. Жените бременни карат колело, изкачват планини, но с по-различно темпо, някои дори тичат. Но ако никога не сме спортували, или сме бягали по 1 км на ден, то после при забременяването веднага спира и физическата активност.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Rali_hr » 09 Фев 2017, 16:04

Ако раждането е било нормално, може да се почне гимнастика както се казва и на другия ден, поне при мен не е имало никакви неразположения и странични ефекти. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта