Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот pavleta » 10 Фев 2017, 00:04

За един месец максимум жената се възстановява във всяко едно отношение след нормално раждане. И преди да изтече този месец нищо не пречи да прави леки, ненатоварващи упражнения.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Фев 2017, 11:22

pavleta написа:За един месец максимум жената се възстановява във всяко едно отношение след нормално раждане. И преди да изтече този месец нищо не пречи да прави леки, ненатоварващи упражнения.

Е това пък вече е много голямо прибързване, може да има шевове, колкото и да е, трябва си възстановяване. Всяка жена може да почака поне 2-3 месеца след раждане, да се впусне в поправяне на формата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот preslavaslavova » 11 Апр 2017, 10:07

Аз започнах с тренировките 4 месеца, след като родих. Притеснявах се да не се контуза и затова си взех такъв колан https://healthstore.bg/harbinger-humanx ... sm-shirina . Така бързо успях да вляза във форма и нямах никакви проблеми.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот klarissa » 11 Апр 2017, 14:44

Ако бременността и раждането са протекли нормално, може да се почне и съвсем скоро след раждането, но ако е минало повече време или е раждано секцио, е добре да се изчака близо година преди да се почнат по-силовите упражнения.
След нормално раждане,а ко жената се чувства добре може след 2 месеца да започне леки упражнения, аз поне предпочетох бързо да вляза във форма.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:53

Е хубаво е да мине някакво възстановяване, всяка жена може да прецени как се чувства. Аз след раждането си бях като конче, нямах проблеми, не че се възстанових физически и на красота, защото имах си други проблеми с главата, явно, че депресиите ми бяха дружки. Но физически се чувствах страхотно и часове след раждането.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот kauda » 03 Май 2017, 15:47

Ако всичк ое наред в рамките на месец може да се по чнат тренировки и пак зависи колко е подготвено тялото, ако до преди бременността или по времето й сте тренирали няма причини за голямо изчакване, ако раждането е било естествено.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Pipilota » 29 Май 2017, 13:57

След като бебето стане на 2-3 месеца е добре и майката да започне своите упражнения, може да се използва бебешока като тежест. По-рано е опасно,особено ако раждането е било по- сериозно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2017, 15:05

Аз започнах чак сега, близо година по-късно, правя упражнения за корем, стягам се, повдигам по-тежки неща, вдигам и бебето. В началото правих по-слаби натоварвания, по-интензивно започнах от този месец. Чувствам се по-добре и по-сигурна в себе си и затова почнах с упражнения на Руми.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот kauda » 20 Юни 2017, 14:59

Между другото една моя позната тръгна д аправи тренировки когато забременя, за да не да напълнее, голяма грешка, изкара си бременността рисково на легло. Нека всеки да мисли какво е физическото му състояние, когато стартира нещо. Така е и с тренировките след раждането, ако тялото е тренирано може да почнеш и месец след раждането, ако не е е добре да се успокои всичко и да минат поне 6-8 месеца за старт/
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Dalia » 19 Окт 2018, 20:32

Не мисля,че има точно време когато да започнем да правим упражнения след бременността
Аз лично карах доста тежка бременност с постоянно гадене и повръщане и чак като родих детето успях да си почина истински и без стес.Гимнастика започнах да правя чак като то стана на 1 годинка.Иначе все ми се спеше а бях много изтощена.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта