Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот donni » 28 Яну 2015, 16:30

При мен са минави вече 7 месеца и мисля, че е предостатъчно да започна с някаква следродилна гимнастика, но постоянно се чувствам толкова тромава, безжизнена, нямам сякаш и мотивация. :|

Много се зарадвах на една майка, която гледах някъде по телевизията правеше упражнения с бебенцето си, подобно на тези
mom-exercise.jpg
mom-exercise.jpg (13.08 KiB) Прегледано 2642 пъти
като се замисля, смисъл от малко натоварване не виждам, т.е. или го правиш с пълна пара или си стоиш схванат като мен :D :D

Когато става дума обаче по-сериозни упражнения се надявам да ми кажете колкото време след края на бременността е добре да се започне следродилната гимнастика, :!: тъй като моя приятелка иска да правим заедно упражнения, но тя роди преди два месеца и мен ме притеснява да се упражняваме заедно, опасявам се да не й стане нещо :roll:

Какво според вас е времето, което е подходящо да изчакаме преди следродилната гимнастика и какво трябва да бъде горе-долу натоварването :roll: :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот mangusta » 28 Яну 2015, 16:32

Аз родих преди 4 месеца, естествено (това също играе голяма роля) и започнах преди 3 месеца и половина повече да правя следродилна гимнастика, която не е трудна, даже е супер за физиката ми и начина, по който се чувствам! ;)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Malina » 28 Яну 2015, 17:13

А дали някога е късно да се започнат тези упражнения, представете си че някоя жена родила преди 8 години види сега тези упражнения :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Lollipop » 29 Яну 2015, 12:17

Според мен може веднага, когато жената се чувства добре, след възстановяването може да се почнат упражнения. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот julianne » 03 Фев 2015, 16:55

Malina написа:А дали някога е късно да се започнат тези упражнения, представете си че някоя жена родила преди 8 години види сега тези упражнения :)

Е, разбира се, най-малко жена родила преди 8 години може да си позволи много повече, от една, която е родила преди месец :idea: Но когато става въпрос за раждане със секцио съм чувала, че такива гимнастики са възможни чак след първата година, вярно ли е това? :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Lollipop » 04 Фев 2015, 10:53

Според мен зависи много от това как се чувства жената и после останалото, а за родила преди 8 години нищо не пречи да си прави упражненията, особено ако преди това не е:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот silver933 » 04 Фев 2015, 12:37

Жена ми тръгна на йога и почна да прави упражнения веднага, след като спря там този слред родилен цикъл, как се казва не знам, но когато вече си беше ок и тръгна. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот mix_twix » 11 Фев 2015, 12:02

Веднага почвайте няма нужда да се занемарявате ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2015, 18:19

аз започнах веднага след първото си раждане, втория път бях по-немарлива и резултата е на лице сега :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко време след края бременността е добре да се започне следродилна гимнастика?

Мнениеот Pipilota » 18 Фев 2015, 10:49

Това е много индивидуално, някои хора не искат да правят гимнастика, други не спират да ходят на фитнес с големите си кореми, какво да ви кажа, всичко с времето си, когато се почувства готова жената може да започне с гимнастиката, дори и да е ден след раждането :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта