Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Alexandrina » 04 Фев 2015, 11:22

Mauritius написа:
Alexandrina написа:Колкото пъти ми се е налагало да пия по-силно лекарства, съм взимала и пробиотици, най-често едни перли (Pearls пробиотик).

Дали според теб има някаква коренна разлика в различните продукти на различните фирми пробиотици и дали е по-сигурно използването на комбинацията пробиотик и пребиотик? :roll:


Мисля си, че има разлика. Аз винаги приемам тези, за които ти казах, т.е те са пробиотици. Не само ми щадят стомаха като пия лекарства, а ми помагат и срещу подуването на корема.
За пребиотиците не мога да кажа как стоят нещата.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот S_Milenska » 04 Фев 2015, 13:02

И двете си имат своите предимства, пробиотиците според мен обаче са по-добрия варинат, защото те вкарват живи бактерии, които са полезни и се усвояват от организма, докато пребиотиците помагат за растежа на добрите бактерии, които си ги имаме.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Alexandrina » 05 Фев 2015, 11:30

Да, права си. Точно се зачетох в описанието им сега „приемът на хранителни добавки, съдържащи пробиотици, значително подобрява функционирането на храносмилателната система; запазва се равновесието между населяващите дебелото черво "добри" и "лоши" микроорганизми и като цяло се подобрява общото здраве.”
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Lili_pili » 05 Фев 2015, 12:05

Като цяло е добре да приемаме такива про-пребиотици като сме болни май :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот annamaria » 10 Фев 2015, 13:02

Здравейте! Имам питане...Вчера писах и в друга тема, но никой не ми е отговорил.
Значи, от месец и нещо (откакто пия л-карнитин) страшно ми се подува коремът - направо ставам като балон. Спрях млечните, но резултат няма. Принципно искам да продължа с л-карнитина, защото тренирам и ми се отразява екстра. Една колежка нещо ми беше споменала за пробиотици при такъв проблем...само че аз нищо не разбирам. Дали някой може да ми препоръча какъв да търся при тези оплаквания? И ако някой е доволен от някой определен?
Мерси...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Rali_hr » 10 Фев 2015, 13:18

Синът ми нещо се разболява и се чудя дали е удачен вариант да почна да му давам пробиотик имам у нас едни Линекс, дали ще му подейства като подсилване на организма, че туко виж преборим болестите. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Snejna » 10 Фев 2015, 14:19

Rali_hr написа:Синът ми нещо се разболява и се чудя дали е удачен вариант да почна да му давам пробиотик имам у нас едни Линекс, дали ще му подейства като подсилване на организма, че туко виж преборим болестите. :mrgreen:

Ами защо пък да му навреди, аз съм давала и след лечение с антибиотик, а не по това същото време. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Kremiliya » 10 Фев 2015, 14:56

Никога не съм ги комбинирала, не знаех дори за съществуването им :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 12 Фев 2015, 15:00

annamaria написа:Здравейте! Имам питане...Вчера писах и в друга тема, но никой не ми е отговорил.
Значи, от месец и нещо (откакто пия л-карнитин) страшно ми се подува коремът - направо ставам като балон. Спрях млечните, но резултат няма. Принципно искам да продължа с л-карнитина, защото тренирам и ми се отразява екстра. Една колежка нещо ми беше споменала за пробиотици при такъв проблем...само че аз нищо не разбирам. Дали някой може да ми препоръча какъв да търся при тези оплаквания? И ако някой е доволен от някой определен?
Мерси...


Annamaria, не знам дали има връзка с l-carnitine-a, не съм чувала нищо по въпроса, но определено балонирането и подуването на корема се повлиява много добре от пробиотици...Преди години имах подобни проблеми и бях пила пробиотик, но не помня какъв беше. Спомням си, че трябваше дългичко да го пия, за да даде ефект.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Lilly_milly » 12 Фев 2015, 15:32

renetka написа:
annamaria написа:Здравейте! Имам питане...Вчера писах и в друга тема, но никой не ми е отговорил.
Значи, от месец и нещо (откакто пия л-карнитин) страшно ми се подува коремът - направо ставам като балон. Спрях млечните, но резултат няма. Принципно искам да продължа с л-карнитина, защото тренирам и ми се отразява екстра. Една колежка нещо ми беше споменала за пробиотици при такъв проблем...само че аз нищо не разбирам. Дали някой може да ми препоръча какъв да търся при тези оплаквания? И ако някой е доволен от някой определен?
Мерси...


Annamaria, не знам дали има връзка с l-carnitine-a, не съм чувала нищо по въпроса, но определено балонирането и подуването на корема се повлиява много добре от пробиотици...Преди години имах подобни проблеми и бях пила пробиотик, но не помня какъв беше. Спомням си, че трябваше дългичко да го пия, за да даде ефект.

Според мен тук не става въпрос до това дали се пият пробиотици, по принцип до колкото зная с l-carnitine-a се задържа вода затова като спортуваш се подуваш и се запазваш така докато го пиеш, когато спреш пак спадаш, предполагам, че това подува и корема ти :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта