Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Май 2015, 15:24

Не мисля, че има значение възрастен ли си или не си, в крайна сметка точно възрастните могат да си прикрият заболяванията с приема на подобни неща.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 22 Май 2015, 12:02

За децата съм съгласна, че не бива да се самопредписват неща. Аз лично не ходя по лекари за щяло и нещяло. Има хора, които за най-малката настинка или грип тичат при доктор. Съгласна съм и, че лекарите предписват добавки и лекарства според техни си интереси и следователно хич не ти е гаранция, че щом ти го е предписал лекар, значи е върхът и работи. Особено при пробиотиците никога не бих се доверила какво ще ми кажат да речем в поликлиниката. Искам да ви кажа, че мнозинството лекари предписва пробиотик само при дълго антибиотично лечение, което е голяма глупост. Пробиотик си трябва и като превенция и профилактика.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2015, 12:26

renetka, не се обиждай, но аз лично бих се доверил на хора, които имат някакво медицинско образование. Това самолечение и как знаем всичко ние българите... хайде моля ти се. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 22 Май 2015, 14:23

Monika_Spasova написа:Не мисля, че има значение възрастен ли си или не си, в крайна сметка точно възрастните могат да си прикрият заболяванията с приема на подобни неща.

Ммм, не съм съгласна ;) Пробиотикът надали може да излекува раково образувание или диагноза, която не търпи каквото и да било медикаментозно лечение. Ще ти оправи чревната флора, ще ти спадне подутия корем (ако имаш проблем с него) и ще ти повдигне имунната система. В крайна сметка е просто добавка, не Философския камък. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Май 2015, 14:34

Lili_pili написа:renetka, не се обиждай, но аз лично бих се доверил на хора, които имат някакво медицинско образование. Това самолечение и как знаем всичко ние българите... хайде моля ти се. :)

Подкрепям, все пак лекарите не целят да ни убият за спорта, а как мразя да чувам от хора, които не са компетентни, че друг е много проЗт.. както и дае .
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 25 Май 2015, 12:28

Спокойно ;) Не се обиждам :)
Само че аз тези неща ги говоря от собствен опит :) А най-малкото, щом пробиотиците се продават без рецепта, значи не е необходимо лекар да ти ги изпише :)
Та за собствения опит - след операция в Пирогов, гангренясал апандисит, задържане на течност в корема и още такива прекрасни неща, там на място 7 дена антибиотик венозно и после не помня точно колко дена на хапчета и състояние на червата, стомаха, корема - бедствено, никой доктор не се сети да ми предпише пробиотик. Ветеринарът ми ми каза да си взема ;) :lol: И добре, че беше той, защото беше някакъв ад! Така че....
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот nadqta » 25 Май 2015, 14:34

renetka написа:Спокойно ;) Не се обиждам :)
Само че аз тези неща ги говоря от собствен опит :) А най-малкото, щом пробиотиците се продават без рецепта, значи не е необходимо лекар да ти ги изпише :)
Та за собствения опит - след операция в Пирогов, гангренясал апандисит, задържане на течност в корема и още такива прекрасни неща, там на място 7 дена антибиотик венозно и после не помня точно колко дена на хапчета и състояние на червата, стомаха, корема - бедствено, никой доктор не се сети да ми предпише пробиотик. Ветеринарът ми ми каза да си взема ;) :lol: И добре, че беше той, защото беше някакъв ад! Така че....

Ужас! :o :o :shock: Предполагам не са били толкова известни по онова време пробиотиците, но странно как ветеринарите са ги препоръчвали, но не и който трябва! :shock: :shock:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 25 Май 2015, 14:50

Да. Това не беше толкова отдавна - говорим за 2010. Оттогава не чакам доктор да ми казва да пия пробиотик. Сега последно съм доволна от Pearls и съм си ги взела без никаква консултация :) Е, слава богу нямам и сериозни проблеми де.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Anka » 25 Май 2015, 18:08

:shock: :shock: Ветеринар ти е казал да си купиш хапчета, е това вече е ужасно и жалко за нас. ...
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Локумът » 26 Май 2015, 11:45

Anka написа::shock: :shock: Ветеринар ти е казал да си купиш хапчета, е това вече е ужасно и жалко за нас. ...

Поне ветеринарите искат пациентите им да останат живи :)))
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron