Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Lisica » 29 Май 2015, 16:45

Neven498 написа:
renetka написа:Определено помага на метаболизма, защото храната се абсорбира по правилен начин. Не се получава застояване и гниене :mrgreen: Вади токсините от организма с две думи. Аз и затова повтарям, че пробиотик не се пие само когато пиеш антбиотик :) Примерно на моя пише, че намалява опасността и от бактериални и гъбични инфекции на пикочните пътища, както и вагинални такива.

Това за гъбичните инфекции не го знаех.

е ,как, те точно пробиотиците се пият с цел да не се развият гъбични инфекции при приема на антибиотик. :idea: това им е главната идея.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 29 Май 2015, 16:58

Да, ама аз не знаех за пикочните пътища. Това го видях в листовката му :roll:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 01 Юни 2015, 12:35

Lisica написа:
Neven498 написа:
renetka написа:Определено помага на метаболизма, защото храната се абсорбира по правилен начин. Не се получава застояване и гниене :mrgreen: Вади токсините от организма с две думи. Аз и затова повтарям, че пробиотик не се пие само когато пиеш антбиотик :) Примерно на моя пише, че намалява опасността и от бактериални и гъбични инфекции на пикочните пътища, както и вагинални такива.

Това за гъбичните инфекции не го знаех.

е ,как, те точно пробиотиците се пият с цел да не се развият гъбични инфекции при приема на антибиотик. :idea: това им е главната идея.

Имуностимолатор, стабилизира чревната флора.... ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Mon_ton » 01 Юни 2015, 14:05

Като цяло пийте от време на време пробиотик за здраве! :) Това е извода, няма да ви навреди!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Rali_hr » 01 Юни 2015, 15:05

Mon_ton написа:Като цяло пийте от време на време пробиотик за здраве! :) Това е извода, няма да ви навреди!

Точно, аз си мисля, че на есен ина пролет е добре да има по един такъв курс :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 02 Юни 2015, 13:26

Rali_hr написа:
Mon_ton написа:Като цяло пийте от време на време пробиотик за здраве! :) Това е извода, няма да ви навреди!

Точно, аз си мисля, че на есен ина пролет е добре да има по един такъв курс :)

А и предвид всички сезонни грипове, само в плюс е. В момента в офиса се е разразил апокалиптична грипозна вълна. Мисля, че аз и дадох началото :|
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот kauda » 03 Юни 2015, 13:11

Какъв грип по това време, наистина ли?!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 03 Юни 2015, 14:47

kauda написа:Какъв грип по това време, наистина ли?!


Да. Ужасно неприятно е. Кашлица, хрема, отпадналост... Понеже всички вече сме се нагласили, си идваме на работа и само менкаме блистерите с витамини и прахчета за гърло.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 03 Юни 2015, 17:31

Вирусите най-добре виреят на топло време, не знаете ли? Като е кучи студ няма грип ;)
Иначе и аз съм на мнение, че пробиотик задължително в междинните сезони, когато организмът се адаптира към промените и е по-слаб :idea: А и се адаптира към смяна в храната все пак тогава.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот maminka » 05 Юни 2015, 01:25

renetka написа:Вирусите най-добре виреят на топло време, не знаете ли? Като е кучи студ няма грип ;)
Иначе и аз съм на мнение, че пробиотик задължително в междинните сезони, когато организмът се адаптира към промените и е по-слаб :idea: А и се адаптира към смяна в храната все пак тогава.

Разбира се, а и тогава най-често се откриват и раздразват гастрити и подобни чревни неразположения, затова и по-леко и по-плавен трябва да е този преход, въпреки че като видиш прясна храна, няма как да не й се нахвърлиш :mrgreen:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта