Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 05 Юни 2015, 10:30

renetka написа:Вирусите най-добре виреят на топло време, не знаете ли? Като е кучи студ няма грип ;)
Иначе и аз съм на мнение, че пробиотик задължително в междинните сезони, когато организмът се адаптира към промените и е по-слаб :idea: А и се адаптира към смяна в храната все пак тогава.

А като те тръшне, тогава гледай за каква адаптация идва реч. И после трепериш на всяко кихване около теб. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Alexandrina » 05 Юни 2015, 11:34

maminka написа:Разбира се, а и тогава най-често се откриват и раздразват гастрити и подобни чревни неразположения, затова и по-леко и по-плавен трябва да е този преход, въпреки че като видиш прясна храна, няма как да не й се нахвърлиш :mrgreen:

Много си права :idea: Аз сега пак правя един курс с перлите. Явно от много марули, зелени салати и плодове, както и студени напитки ми се объркаха нещата :roll:
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Mon_ton » 05 Юни 2015, 12:28

Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 08 Юни 2015, 12:22

Mon_ton написа:Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.

Със сигурност ще я облекчи, ще регулира нивата на киселинност в стомаха и. Защо да чакаш до есента, може още сега да и вземеш! ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Snejna » 08 Юни 2015, 14:37

Mon_ton написа:Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.

Аз също съм с гастрит, на пролет и на есен реших и аз повлияна от тук да пия пробиотик, преминаването от едни режим на хранене към друг създава големи проблеми, особено на есен ми е много трудно. Засега има ефект, не съм имала нито една криза, надявам се и зимата да е така.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 08 Юни 2015, 15:01

Snejna написа:
Mon_ton написа:Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.

Аз също съм с гастрит, на пролет и на есен реших и аз повлияна от тук да пия пробиотик, преминаването от едни режим на хранене към друг създава големи проблеми, особено на есен ми е много трудно. Засега има ефект, не съм имала нито една криза, надявам се и зимата да е така.

С режим ли го приемаш, или когато прецениш, че организма ти има нужда от него?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Filipa » 09 Юни 2015, 10:27

Mon_ton написа:Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.

Гастритът е доста неприятно заболяване. Освен пробиотик е хубаво да направи промени и в диетата си. Чувала съм, че се повлиява добре при изолирането на меса и консумацията на повече бобови култури.
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Pacienti » 11 Юни 2015, 17:53

Filipa написа:
Mon_ton написа:Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.

Гастритът е доста неприятно заболяване. Освен пробиотик е хубаво да направи промени и в диетата си. Чувала съм, че се повлиява добре при изолирането на меса и консумацията на повече бобови култури.

Как боб и леща при гастрит!?
Те са тежкосмилаеми храни, от тях се подуват червата и се получават газове.
За пробиотика има логика... :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 12 Юни 2015, 09:57

Pacienti написа:
Filipa написа:
Mon_ton написа:Как ще се влиея гастрита от пробиотиците не мога да го повярвам, ще взема да купя на майка ми може да ѝ облекчи болките особено през есента.

Гастритът е доста неприятно заболяване. Освен пробиотик е хубаво да направи промени и в диетата си. Чувала съм, че се повлиява добре при изолирането на меса и консумацията на повече бобови култури.

Как боб и леща при гастрит!?
Те са тежкосмилаеми храни, от тях се подуват червата и се получават газове.
За пробиотика има логика... :)

Нали имат фибри, а уж фибрите се отразяват добре на стомаха?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Pacienti » 12 Юни 2015, 11:55

Храните, които трябва да се избягват при гастрит са:
Подправки - червен и черен пипер, люти чушки, дафинов лист, бахар и хрян.
Млечни продукти - кашкавал и пушено сирене.
Зеленчуци и плодове - фасул, леща, зеле, лук, чесън, ряпа, гъби, туршии, бакла, грозде, кайсии, вишни, фъстъци, орехи, бадеми и незрели плодове.
Месни продукти - тлъсти меса, сланина, свинска мас, луканки, суджуци, саздърма, пастърма, консерви и други пикантни месни изделия.
Алкохолни и газирани напитки и кафе.
Киселинността на стомаха играе важна роля при гастрита, затова казвам, че пробиотика има логика да помогне. :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта