Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот annamaria » 12 Юни 2015, 13:28

За гастрит и колит това, което знам е, че трябва минимум необработени листни зеленчуци, домати, никакви боб, леща и т.н., никакви лук, чесън, сурови ядки, люто. Чувала съм и за кашкавала. Пробиотици би трябвало добре да подействат ;)
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Neven498 » 15 Юни 2015, 10:13

Ами то излиза, че при гастрит почти нищо не е позволено да се консумира...
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Fancy » 15 Юни 2015, 12:06

annamaria написа:За гастрит и колит това, което знам е, че трябва минимум необработени листни зеленчуци, домати, никакви боб, леща и т.н., никакви лук, чесън, сурови ядки, люто. Чувала съм и за кашкавала. Пробиотици би трябвало добре да подействат ;)

Поне на мен добре ми подействаха
Neven498 написа:Ами то излиза, че при гастрит почти нищо не е позволено да се консумира...
и да, до минимум да сведени нещата, които можеш да хапваш, когато имаш гастрит! :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 15 Юни 2015, 14:39

Назад съм писала за моята история с гангренясал апандисит и няма да се повтарям. Когато следствие на операцията коремът ми беше една педя и половина подут и страшно разбъзикан и болящ, моето джи пи ми обясни, че трябва диета. Освен на често по малко (главно една препечена филия с малко кисело мляко), трябваше да спра и да забравя за всякакви зеленчуци, плодове, сирена, кашкавали, ядки, подправки, яйца, всякакви сладки неща и още сума ти неща. Даже не помня какво ми беше останало да ям :lol: Тя ми го беше принтирала и си пишеше, че е храни, забранени при гастрит и колит. Пих дълго време пробиотик и някакви соли или нещо подобно, което е против обезводняване...Оттогава си правя профилактика с пробиотици регулярно и се чувствам идеално.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот kalinka-kuku » 17 Юни 2015, 10:41

Доста трудно ти е било, renetka, добре, че е минало. Няма лошо да се приемат пробиотици като профилактика, само може да ни помогне, а и това са полезни бактерии, не биха навредили. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Ginger » 27 Авг 2015, 16:29

Пробиотиците са перфектни, когато се сменят сезоните, съответно и храната, така че добре е да не се стига дотам, че да се възпаляват такива стари болежки :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Kaya » 31 Авг 2015, 12:59

Дали би било ефикасно да сеп риемат пробиотици когато имаме гастрит да речем? Бих се пробвала !:)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот dinkog » 26 Окт 2015, 17:56

Kaya написа:Дали би било ефикасно да сеп риемат пробиотици когато имаме гастрит да речем? Бих се пробвала !:)

Няма изобщо да ти навреди, даже може да ти помогне да се справиш с неразположението през смяната на сезоните
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Fury » 19 Дек 2018, 16:27

Задължително се пият няколко часа преди или след АБ. Аз едното го пия сутрин, другото - вечер.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Боби_Тони » 02 Май 2019, 10:33

Взимам ги при стомашни проблеми или след прием на АБ.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта