Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 11 Мар 2015, 13:01

Alexandrina написа:Пробиотика, който си взимам не е течен и въпреки това не пише изрично, че трябва да се държи в хладилник. Трябва му сухо и хладно място, не над котлона, разбира се :)

Ми то май не пише на никой изрично да се държи в хладилни, а само стандартното на сухо, проветриво място и примерно далече от слънчева светлина... :roll: ???
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот annamaria » 11 Мар 2015, 13:13

renetka написа:
annamaria написа:Здравейте! Имам питане...Вчера писах и в друга тема, но никой не ми е отговорил.
Значи, от месец и нещо (откакто пия л-карнитин) страшно ми се подува коремът - направо ставам като балон. Спрях млечните, но резултат няма. Принципно искам да продължа с л-карнитина, защото тренирам и ми се отразява екстра. Една колежка нещо ми беше споменала за пробиотици при такъв проблем...само че аз нищо не разбирам. Дали някой може да ми препоръча какъв да търся при тези оплаквания? И ако някой е доволен от някой определен?
Мерси...


Annamaria, не знам дали има връзка с l-carnitine-a, не съм чувала нищо по въпроса, но определено балонирането и подуването на корема се повлиява много добре от пробиотици...Преди години имах подобни проблеми и бях пила пробиотик, но не помня какъв беше. Спомням си, че трябваше дългичко да го пия, за да даде ефект.


:shock: :o :shock:

За първи път някой споделя такова мнение :!: Което, колкото и странно да звучи, може и да се окаже правилно :cry: Но нали л-карнитинът го пият хора, които тренират и/или искат да свалят? Каква е логиката да задържа вода? Уф! Спрях го де...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот annamaria » 11 Мар 2015, 13:17

Lilly_milly написа:
renetka написа:
annamaria написа:Здравейте! Имам питане...Вчера писах и в друга тема, но никой не ми е отговорил.
Значи, от месец и нещо (откакто пия л-карнитин) страшно ми се подува коремът - направо ставам като балон. Спрях млечните, но резултат няма. Принципно искам да продължа с л-карнитина, защото тренирам и ми се отразява екстра. Една колежка нещо ми беше споменала за пробиотици при такъв проблем...само че аз нищо не разбирам. Дали някой може да ми препоръча какъв да търся при тези оплаквания? И ако някой е доволен от някой определен?
Мерси...


Annamaria, не знам дали има връзка с l-carnitine-a, не съм чувала нищо по въпроса, но определено балонирането и подуването на корема се повлиява много добре от пробиотици...Преди години имах подобни проблеми и бях пила пробиотик, но не помня какъв беше. Спомням си, че трябваше дългичко да го пия, за да даде ефект.

Според мен тук не става въпрос до това дали се пият пробиотици, по принцип до колкото зная с l-carnitine-a се задържа вода затова като спортуваш се подуваш и се запазваш така докато го пиеш, когато спреш пак спадаш, предполагам, че това подува и корема ти :roll:


:shock: :o :shock:

За първи път някой споделя такова мнение :!: Което, колкото и странно да звучи, може и да се окаже правилно :cry: Но нали л-карнитинът го пият хора, които тренират и/или искат да свалят? Каква е логиката да задържа вода? Уф! Спрях го де...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 12 Мар 2015, 15:39

annamaria, не знам коментарът ти дали се отнася към мен, но мисля, че пробиотиците би трябвало да ти помогнат, или поне няма да ти навредят :) Не мисля, че един пробиотик може да е вреден, даже и да няма човек оплаквания, може и профилактично да се пие. Не знам де, по-вещите може би да се включат :roll: То и аз се чудя дали да не си взема, ей така, за регулация...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот annamaria » 13 Мар 2015, 11:39

renetka, не, за коментара на Lilly_milly ставаше въпрос, но нещо се обърках :)
Относно моите неща, Framar ми е отговорил в друга тема и според него л-карнитинът има баш такива странични ефекти :cry: Аз го спрях, но дискомфортът продължава. Наистина сериозно обмислям да пробвам пробиотик :roll:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Alexandrina » 13 Мар 2015, 11:57

renetka написа:
Alexandrina написа:Пробиотика, който си взимам не е течен и въпреки това не пише изрично, че трябва да се държи в хладилник. Трябва му сухо и хладно място, не над котлона, разбира се :)

Ми то май не пише на никой изрично да се държи в хладилни, а само стандартното на сухо, проветриво място и примерно далече от слънчева светлина... :roll: ???


А пише, пише на някои. Но според мен за тези течните повече има логика да са в хладилник, а капсулите (като тези перлите например) няма от какво да се повлияят и си ги държиш спокойно в шкафа.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот renetka » 17 Мар 2015, 12:15

Alexandrina написа:
renetka написа:
Alexandrina написа:Пробиотика, който си взимам не е течен и въпреки това не пише изрично, че трябва да се държи в хладилник. Трябва му сухо и хладно място, не над котлона, разбира се :)

Ми то май не пише на никой изрично да се държи в хладилни, а само стандартното на сухо, проветриво място и примерно далече от слънчева светлина... :roll: ???


А пише, пише на някои. Но според мен за тези течните повече има логика да са в хладилник, а капсулите (като тези перлите например) няма от какво да се повлияят и си ги държиш спокойно в шкафа.

Аз течни нито съм виждала, нито съм пила :roll: А перлите лъскави капсули ли са или бяло хапче?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Alexandrina » 18 Мар 2015, 12:48

Бeли капсули ли са, не много големи :)
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот Doktoricata » 18 Мар 2015, 16:31

Не съм изчела цялата тема и ако някой го е казал се извинявам предварително. Зимата на два пъти се разболях сериозно и се стигна до антибиотик, съответно ми предписаха и пробиотик.
Чудех се защо първият не ми повлия и после разбрах, че изборът на пробиотик е от изключително значение. Най-важното е пробиотичните бактерии в него да са живи и да съдържа поне 10 милиарда жизнеспособни бактерии, за да има ефект.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Кога е важно да се пият комбинираните добавки - пробиотик с пребиотик?

Мнениеот maminka » 18 Мар 2015, 17:03

Doktoricata написа:Не съм изчела цялата тема и ако някой го е казал се извинявам предварително. Зимата на два пъти се разболях сериозно и се стигна до антибиотик, съответно ми предписаха и пробиотик.
Чудех се защо първият не ми повлия и после разбрах, че изборът на пробиотик е от изключително значение. Най-важното е пробиотичните бактерии в него да са живи и да съдържа поне 10 милиарда жизнеспособни бактерии, за да има ефект.

И как да разбера колко милиарда жизнеспособни бактерии има, до сега не съм виждала да пише никъде по листовките такова нещо? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта