И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юли 2015, 11:26

viking написа:Много се радвам, че толкова от потребителите тук споделят мнението ми, сега някак не ми е така гузно, че не съм направил най-доброто за дъщеря си, понеже дремеше едно съмнение в мене - ами ако не съм прав, но виждам, че това е всеобщо мнение, няма гаранция за нищо никъде!

Не бих рискувала, особено и след този случай с починалото момиченце преди дни. :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот rose_92 » 24 Юли 2015, 17:39

На мен ми поставиха тази ваксина преди 2-3 години, но тогава не бях чувала за случаите на осакатени и починали момичета...Сега не знам дали и какви вреди ми е донесла или ще ми донесе тази ваксина, но след като ми я биха на 3 пъти не съм имала никакви оплаквания слава Богу. Нито имам представа дали евентуално би ме предпазила от ЧПВ, но вече ми е бита и няма какво да направя...Баба ми просто искаше да ме предпази и тя ми я купи...Иначе към днешна дата никога не бих си я сложила на мен или на дъщеря ми ако имах такава. И не само тази, а всякакви такива по-нови и непроверени във времето ваксини, мисля, че е опасно да си слагаме.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Юли 2015, 15:42

Няма как да знаем дали наистина действа, в случая с последното починало момиче се е отключило автоимунно заболяване, няма гаранция дали нямаше да се случи след това по една или друга причина, дори грип понякога докарва до такива проблеми. Но наистина са опасни новите ваксини, за също бих сложила на детето си ваксините, които са от задължителни имунизационен календар свързани със заболявания, вече изчезнали благодарение на този вариант от години.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Pipilota » 26 Юли 2015, 07:41

Когато излезе ваксината и аз се замиалих далк да я поставя,звучеше много добре.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Юли 2015, 10:16

Pipilota написа:Когато излезе ваксината и аз се замислих дали да я поставя,звучеше много добре.

И аз бях много впечатлена, но бях далеч от пълнолетие де, а за щастие майка ми не е такъв тип човек ад тръгне да ме ваксинира за спорта. Сега съм и благодарна. Профилактиките са чудесен начин да се предпазим от болестта!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Сеп 2015, 15:21

Може би след поне 20-30 години вече ще е офикасна ваксината но преди това не мисля, обаче тъжната истина е, че за да стане нещо ефикасно, то трябва да бъде изпробвано..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Kaya » 04 Сеп 2015, 22:04

Monika_Spasova написа:Може би след поне 20-30 години вече ще е офикасна ваксината но преди това не мисля, обаче тъжната истина е, че за да стане нещо ефикасно, то трябва да бъде изпробвано..

Всички ваксини, които използваме сега са минали през това. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот tochica. » 07 Сеп 2015, 22:36

Не бих сложила ваксина на дъщеря си, но при случаи, в които има наследствено обременяване, това може би е една нелоша алтернатива.
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Lollipop » 08 Сеп 2015, 09:24

И все пак е рисково, все пак до колкото знам, ваксината предпазва доста нисък процент, реално има хиляди папилома вируси.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот tochica. » 08 Сеп 2015, 12:27

Като цяло, всичко, което се инжектира допълнително и без необходимост, е притеснително и рисково.
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

ПредишнаСледваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта