И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот svetlozara » 08 Сеп 2015, 12:50

Като знаем в какви времена живеем, всеки е застарашен от рак, сякаш няма гаранции дори и при поставянето на ваксината. Макар че както знаем, точно така се анулират заболяванията, като цялостноот здраве бъде подобрено и защитено, Може би в един момент ще бъде наистина положителна и ще върши работа.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Stark » 05 Апр 2017, 12:27

На някои мои съученички им поставиха ваксината и не са имали проблеми... но аз не бих си я сложила.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот kalina_216 » 02 Окт 2017, 15:02

Предполагма, че след време повече момичета ще се възползват от ваксината, когато се наложи на пазара, може би ще минат поне 50 години, няма да е скосро.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Kremiliya » 02 Окт 2017, 15:36

Аз пък не вярвам, че родителите ще позволяват да се слага тази ваксина, а и в момента расте едно поколение, което е без ваксини, не разчитайте, че точно те ще тръгнат да слагат ваксини на децата си.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 13:02

Имам позната, която постави ваксината на себе си, на дъщеря си и убеди сестра си, смята, че има много добри резултати и е важно да бъде предпазена по такъв начин. Може би след време и аз бих била окей да бъде поставена на внучката ми, за да се предотвратят усложнения, но ваксината да е работена и усъвършенствана и с минимум странични ефекти. Засега я намирам за твърде нова.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Буба Мара » 22 Фев 2018, 15:54

Темата относно въпросните ваксини е обширна. Лично аз ги отричам. Всеки избира дали да я постави на дъщеря си, но в личен разговор с медицинско лице, то сподели че никога и по никакъв повод няма да препоръча тази ваксина на пациент. За мен е проблем, че в момента МЗ разпространява информация колко тези ваксини са полезни и необходими, без обаче да разясни техните евентуални вреди. Нещо, което според мен е задължително за което и да е лекарство.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Предишна

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron