И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот viking » 29 Яну 2015, 12:50

Изключително изумен съм от факта, че и 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка. :shock: И аз имам дъщеря и не мисля, че някога бих си позволил да й направя каквато и да е било ваксина повече от това, което е задължително. :x

Въпреки, че детето е още малко, дълго сме спорили с жена ми и стигнахме до това решение, че е по-добре да сложим задължителните ваксини, а от там нататък нищо допълнително. :idea:
Girl.jpg
Girl.jpg (51.74 KiB) Прегледано 5942 пъти

Знаем, че в България не се дават току-така пари, камо ли за ваксини, които не са задължителни и си мисля, че точно поради малкия брой желаещи за нея са включили и 13-годишните момичета към списъка с позволена възраст за ваксинация срещу рак на маточната шийка :idea:

Вие на какво мнение сте, държавата иска да предпази децата ни :!: или по-скоро искат да спечелят колкото е възможно повече, :!: а може би хората са се осъзнали навреме и затова има недостиг на желаещи, на които да се постави ваксината срещу рак на маточната шийка, затова и вдигат възрастовата граница от 12 на 13 години? :!: :roll:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот maminka » 29 Яну 2015, 12:57

Всеки преценява сам за детето си, но каквото и да решиш в повечето случаи не можеш да бъдеш сигурен, че си прав и това винаги гложди родителите отвътре :!: До сега не сме слагали никакви ваксини различни от задължителните и не мисля да се възползвам и от тази, независимо от какви съображения ни го предлага държавата!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Kaya » 29 Яну 2015, 13:13

Според мен няма нужда от тази ваксина, интересувала съм се по въпроса и разбрах, че в действителност не дава 100% защита, защото остават още много вариации за развитието на болестта, затова ми се вижда безсмислена, според мен увеличават срока, за да се привлече повече внимание, но хората вече мислят много, преди да сложат каквато и да е ваксина на децата си, а и след случаите на осакатени и починали момичета след ваксините, мисля, че родителите не искат да рискуват. И ги разбирам!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Snejna » 29 Яну 2015, 15:23

Не бих сложила такава ваксина на дъщеря ми твърде много ми идват задължително ваксини, че да прибегна и до тази, не ми се вижда надеждна, а напротив дори много опасна. Не си представям, че детето ми ще бъде опитно зайче на някоя фармацевтична компания. :!:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Pipilota » 30 Яну 2015, 10:16

За мен тази ваксина е експеримент все още, не бих я поставила на детето си, нито на себе си!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот bojo_kolev » 30 Яну 2015, 11:22

Kaya написа:Според мен няма нужда от тази ваксина, интересувала съм се по въпроса и разбрах, че в действителност не дава 100% защита, защото остават още много вариации за развитието на болестта, затова ми се вижда безсмислена, според мен увеличават срока, за да се привлече повече внимание, но хората вече мислят много, преди да сложат каквато и да е ваксина на децата си, а и след случаите на осакатени и починали момичета след ваксините, мисля, че родителите не искат да рискуват. И ги разбирам!

Да, така е, скоро четох, че осигурява 94 или 96% надеждност и то отново при редовни прегледи, т.е. както при всички останали жени, ако се хване навреме - има шанс ;) Другото, което четох и с което съм много съгласен е, че до сега не са достатъчни резултатите, за да дадат някаква статистика до колко е надеждна тази ваксина, тъй като първите поставени са на момичета, които все още не са достигнали рисковата възраст :idea: Не бих сложил такава ваксина, а странното е, че никъде до сега не съм прочел за хора съгласни с нея :mrgreen:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Kaya » 30 Яну 2015, 12:02

Има хора, които живеят отатък дъгата и смятат, че с една ваксина ще си решат проблема. Наистина ваксината още не е доказана, но така се случва по принцип с всички ваксини, трябва да мине време. А и въпросния папилома вирус има толкова различни щамове така да се каже, а ваксианта покрива само една част от тях, какъв е смисъла тогава, така или иначе шансовете стават същите като на жена без ваксина.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Rali_hr » 30 Яну 2015, 13:37

Когато се появи ваксината преди 3-4 години дълго обмислях дали да не я сложа на дъщеря ми, за да я предпазя. Дълго проучвах и събирах мнения, единствената гаранция от ваксината е, че ако се преглеждаш, опасно няма?! :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот viking » 03 Фев 2015, 17:57

Много се радвам, че толкова от потребителите тук споделят мнението ми, сега някак не ми е така гузно, че не съм направил най-доброто за дъщеря си, понеже дремеше едно съмнение в мене - ами ако не съм прав, но виждам, че това е всеобщо мнение, няма гаранция за нищо никъде!
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: И 13-годишните девойки ще имат право на безплатна ваксина срещу рак на маточната шийка, какво мислите?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2015, 10:00

Може би след 100 години ще се поставя ваксина сигурна за момичетата, но на този етап наистина ми се вижда много рисковано. А и като се има предвид, че масово вирусите случайно излизат от лабораториите мутирали, то не ми се вярва защитата да издържи дълго.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта