Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот roksana » 17 Мар 2016, 16:12

Факт е, че от ранна възраст много деца пият газирани напитки. Даже и на енергийните посегнаха и никой не казва нищо.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот skyfly » 06 Дек 2017, 12:10

roksana написа:Факт е, че от ранна възраст много деца пият газирани напитки. Даже и на енергийните посегнаха и никой не казва нищо.

енергийните наитки са голяма глупост, не знам защо ги пият толкова, всико е от това какво са видели и как са го видели, родителите дават големия пример, а децата виждат и правят и те като тях.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Dipsy » 28 Мар 2018, 13:51

Ха-ха, аз никога не съм пила газирани напитки. Цикълът ми дойде на 15-годишна възраст например :) Дъщерата на сестра ми също не пие газирано, обаче мисля,че нейният пубертет стартира, пък е едва на 9 :shock:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Stark » 28 Мар 2018, 16:30

Dipsy написа:Ха-ха, аз никога не съм пила газирани напитки. Цикълът ми дойде на 15-годишна възраст например :) Дъщерата на сестра ми също не пие газирано, обаче мисля,че нейният пубертет стартира, пък е едва на 9 :shock:

Пубертета не е само цикъла, това са и настроенията, хормоните, държанието, интересите, до голяма степен може да е и физиологическо забавяне цикъла, но да си противно и гадничко, като тийнейджърче. :grin:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Frac » 15 Май 2018, 17:37

По принцип прекомерната употреба на каквото и да е не е добре. А газирано - ощще повече. Има доказателства, че вредят за различни неща-на мъжката потентност, на зъбите, на сърцето,.. Четох някъде, че това се дължи на съкращаването на теломерите ( окончанията на хромозомите). Колкото са по-къси, толкова повече се влошава здравето ни.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта