Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот maminka » 29 Яну 2015, 14:00

Попаднах тук на една статия за вредата от газираните напитки и как се навързват така нещата, че се оказват не просто вредни, но и смъртоносни. Първо газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет, а е установено, че ранният пубертет повишава риска от рак на гърдата :idea: :oops:

Мисля, че е достатъчно плашеща тази информация, за да се случи най-накрая това, което трябваше отдавна да направят майките, да се зачете какво съдържат, както газираните напитки, така и всички други отрови, които дават на децата си :idea:
SODA.jpg
SODA.jpg (16.7 KiB) Прегледано 1256 пъти
От друга страна си мисля, като деца колко лимонада сме изпили :!: Вярно, че не няма нищо общо с това, което се предлага сега, но въпреки това се съдържа същото количество захар, нали?! :roll:

Съгласни ли сте, че може и газираните напитки да предизвикват по-ранен пубертет, а от това да се увеличи риска и за рак на гърдата? :roll: Не смятам, че газираните напитки са били безвредни, нито че сега са такива, но не смятам и че трябва да се изпада в крайности, :idea: т.е. да смятаме, че ракът на гърдата е в кърпа вързан заради изпитото до сега количество газирани напитки! :|
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот belleville » 29 Яну 2015, 14:07

Работата е там, че не се дава необходимия пример на децата, т.е. може ли родителите да пият газирано и да не дават на децата - шанс или пък децата да не си поискат - още по-малък шанс. В крайна сметка и от възпитанието зависи, вкъщи са се купували сокове или газирани напитки, само когато ще идват гости, това не е било никога практика и се радвам за това, изключително рядко си позволявам газирано ;)
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот S_Milenska » 29 Яну 2015, 14:27

Не мисля, че има нещо общо ракът и газираните напитки, измислица, колко газирано съм изпила нищо ми няма, детето ми пие кола от както е на 3 години, нищо му няма.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Мади Ранчева » 02 Фев 2015, 14:44

S_Milenska написа:Не мисля, че има нещо общо ракът и газираните напитки, измислица, колко газирано съм изпила нищо ми няма, детето ми пие кола от както е на 3 години, нищо му няма.

Ми само мога да кажа, горко му на детето, това си е безотговорно не само заради това, че евентуално може и да се разболее от рак, има много други неща, които могат да му се лепнат от наблъскани със захар и подсладители газирани напитки :idea:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот MollyDolly » 04 Фев 2015, 12:42

Не смятам, че има някаква връзка и аз като си спомня с тези лимонади какво наливане е падало, като деца :D :D и си имах нормален пубертет :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Rali_hr » 04 Фев 2015, 13:48

И за мен е глупост, по-скоро цялата храна, макар че може и газираните напитки да са виновни, или по-скоро абвгде-тата извътре..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Мар 2016, 11:41

MollyDolly написа:Не смятам, че има някаква връзка и аз като си спомня с тези лимонади какво наливане е падало, като деца :D :D и си имах нормален пубертет :idea:

Лимонадите на времето май не са като тези, които пием сега, но не вярвам чак да има връзка между пубертета и газираните напитки, но може да има нещо общо и важно в енергийните напитки, които в момента с много модерни.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот black » 15 Мар 2016, 12:05

Не знам дали газираните напитки предизвикват ранен пубертет или рак, но определено е нещо, което не докосвам. Насила да се наливам с чиста химия, не, благодаря.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот Malina » 15 Мар 2016, 12:06

В никакъв случай не са полезни, но не мисля, че имат и нещо общо с развитието през пубертета, или по-ранното такова. Макар че нямам идея в действителност, защото като цяло пубертета вече започва по-рано.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съгласни ли сте, че и газираните напитки предизвикват по-ранен пубертет?

Мнениеот miron » 16 Мар 2016, 14:24

Никога не са били от полезните неща газираните напитки, не знам дали е възможно да влияят чак и на пубертета, нотова е още една причина да ограничим приема им от малки деца.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта