Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот bojo_kolev » 30 Яну 2015, 11:47

Снощи прочетох някъде из сайта, че е открит мъртъв пеликан в или около Стара Загора, а от там следва, че може и да има втора вълна от птичи грип.

Като цяло, когато беше първият път бума на птичи грип, едва ли някой е разбрал в нашата родина, че е болен точно от такъв, просто паниката да не се разболееш от каквото и да, беше по-голямо от самия вирус. Та сега ми се струва, че е същата работата :roll:
pelican-bird.jpg
pelican-bird.jpg (23.02 KiB) Прегледано 612 пъти
По-интересно ми стана какво прави пеликана около Стара Загора, не е ли мястото му там, имам предвид снимката по-горе :roll:

Както и да е, чух от някъде, че освен, че е възможна втора вълна от птичи грип, то самия вирус се предполага, че е мутирал, но пак няма как да ви кажа дали това е истина или поредните заплахи :roll:
Как мислите, възможно ли е да има втора вълна от птичи грип или както при първия път това са по-скоро заплахи :?:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот PasDeDeux » 30 Яну 2015, 11:52

Да, сигурна съм, че това отново е само заплаха, както и първата вълна, не така опасна, както се говори, скептична съм :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Kaya » 30 Яну 2015, 11:58

Според мен няма опасност, все пак шансът зимата да се разболееш от птичи грип е много малък, няма толкова много птици, които да пренесат заразата, просто хората трябва да бъдат по-отговорни към домашните си птици и хубаво и често да мият ръцете.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Rali_hr » 30 Яну 2015, 13:39

Мисля, че има някаква заплаха но далеч не става въпрос за паника, просто хората трябва да бъдат по-предпазливи :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Snejna » 30 Яну 2015, 14:24

Сега прочетох из нета, че въпросния пеликан вече не е с птичи грип, така де той изобщо не е бих с грип. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот annydance » 30 Яну 2015, 16:59

Snejna написа:Сега прочетох из нета, че въпросния пеликан вече не е с птичи грип, така де той изобщо не е бих с грип. :mrgreen:

Фйу, отдъхнахме си :lol: :lol: абе шансовете са толкова малки, че почти невъзможни :D по-скоро има шанс човек да настине тъй като температурите са много променливи, отколкото да хване птичи грип :idea:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Andrey » 30 Яну 2015, 17:16

Вече ввсяка умряла птица е адската заплаха, нямат горките шанс да умрат от старост дори. :mrgreen:
Според мен е много малка вероятността да се разболее човек от птичи грип, поне за него реалната опасност е само ако има контакт с боли жовотни или яде от месото им. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Elica » 06 Фев 2015, 17:02

:lol: :lol: :lol: Според мен изобщо няма птичи грип, всичко е да се паникьосат хората, не вярвам, пък и не е толкова лесно да се хване птичи грип.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Lilly_milly » 06 Фев 2015, 17:18

Именно, Андрей, спираш за сезона да хапваш пилешко и всичко е наред, едва ли имаш всекидневен досег с птици, за да се опасяваш, че може и да се заразиш от някъде :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Смятате ли, че ще има втора вълна на птичи грип или това са поредните заплахи?

Мнениеот Anka » 06 Фев 2015, 17:23

Според мен е опасно само за хората, които гледат животни и то такива, които имат досег до други птици, затова е добре да си държат бабите на село кокошките затворени и всичко ще е 6 :)))
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron