Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот Lyomi » 30 Яну 2015, 12:36

От тази зима започнах да използвам кола маска като средство за епилация и след всеки път става много по-зле. Стават ми едни червени точки след епилация, които сърбят, а става много лошо като ги почешеш - ужасно боли :|

Давам нагледно пример, но мисля, че се сетихте за какво иде реч
leg.jpg
leg.jpg (15.98 KiB) Прегледано 1852 пъти
До сега не ми е била толкова чувствителна кожата и не съм имала чак такива раздразнения, но сега вече е нетърпимо :| :|
Мислих си, че ще е добре, ако има някакви начини, с които лесно да може да се махнат раздразненията или още по-добре, ако въобще не се появяват :idea:

Дами, как се справяте с червените точни след епилация и при вас ли е толкова болезнено и с какво лекувате раздразненията?! :?: Помагайте! :!: :)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот lussy » 30 Яну 2015, 12:40

Ами добре е да ги намажеш с хидратиращ крем, но по себе си съм забелязала, че ако веднага след епилация като си взема душ и използвам крем, точиците са по-малко червени и по-малко болезнени, а и минават доста по-бързо :idea: :D
Но виж, добре е да опиташ и с друг вид кола маска или с епилатор, тъй като може да правиш някаква алергия, странно е твоето положение :roll:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот S_Milenska » 30 Яну 2015, 13:27

Ужас, не съм имала чак такива проблеми! Карам на следния принцип - винаги преди да си махам косъмчетата се къпя с по-топла вода, така порите се отпускат и излизат по-лесно косъмчетата, след това изпозлвам малко крем. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот gomez123 » 30 Яну 2015, 16:33

S_Milenska написа:Ужас, не съм имала чак такива проблеми! Карам на следния принцип - винаги преди да си махам косъмчетата се къпя с по-топла вода, така порите се отпускат и излизат по-лесно косъмчетата, след това изпозлвам малко крем. :)

И аз действам по този начин, но задължително минавам с доста по-твърда гъба местата, които ще епилирам, за да може да са ексфолирани добре и след като се епилирам отново влизам в банята, за да изплакна с топла водичка без сапуни и душ гел и след това се мажа с крем :idea:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот Alexandrina » 30 Яну 2015, 17:21

Никога не съм имала чак такъв проблем. Получавам леко зачервяване след епилация, да, но за щастие не се е стигало чак до такова положение. Явно си зависи от кажа, защото имам приятелка, която си епилира ръцете сам и става по същия начин. За ден-два обаче зачервяването изчезва.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот Andrey » 30 Яну 2015, 17:45

Не ви е никак лесно на вас жените. :D А ние знаем само да мрънкаме като видим косъм, трябва да сме по-либерални :Р
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот Yarost » 03 Фев 2015, 11:27

Точно така! Да не говорим, че и на нас понякога не ни харесват вашите косми, обаче не можем да ви накараме насила да станете гладки от глава до пети :D
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот MerryPop » 03 Фев 2015, 11:29

Yarost написа:Точно така! Да не говорим, че и на нас понякога не ни харесват вашите косми, обаче не можем да ви накараме насила да станете гладки от глава до пети :D

:lol: :lol: :lol: Подкрепям с две ръце, :idea: въпреки че не мога да се оплача от моя мъж, старае се момчето :lol: :lol: :lol: но и той става на точки, въпреки че съм му поръчала да се маже с розова вода след епилация :!:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот Yarost » 03 Фев 2015, 18:12

и моят се съобразява, но ако може да пропусне обезкосмяване, го прави :D
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как махате раздразненията и червените точки след епилация?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2015, 09:45

На мен отдавна не ми стават червени точки, може би защото вече от години използвам епилатора и косъмчетата ми са станали по-тънки. Според мен спасение от червените точки няма, особено когато космите са по-твърди, независимо как се мажем, но най-голямата грешка е да се поливат краката отново с топла вода, защото порите се отварят още повече и точките остават за по-дълго. Използвайте студени компреси, аз имам една торба с гел от епилатора, слагам нея. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта