Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот nadqta » 30 Яну 2015, 15:44

Странно е как каналът и в кухнята, и в банята миришат ужасно, от време на време :| В последните два дни е нетърпимо, още щом се прибера от работа и отворя вратата на апартамента усещам миризма на канал, толкова силна, че не се стои :(

Вярно, блокът е стар, но не мисля, че по тази причина каналът връща миризма по този начин :x Мислих си дали ако почистя и двата канала ще даде ефект или трябва нещо по-радикално да се случи :roll:
EB.jpg
EB.jpg (25.67 KiB) Прегледано 2230 пъти
Гледах някаква подобна рецепта с лимони, но направо ми се вижда небъдна работа да премахнат миризмата :roll: вие опитвали ли сте с някакви домашни смеси да почистите канала, така че да спре да мирише или това понякога не зависи само от нас? :roll:

Дайте някакви имена на препарати, които са ви помогнали или още по-добре ако действа добре и домашните рецепти, с които е възможно да почистим канала?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот Mamacita » 30 Яну 2015, 15:52

Ами аз една рецепта знам, но мисля, че действа и против запушване на сифона и против гадния мирис - 1/2 чаена чаша лимонов сок или оцет, още толкова сода като ги смесваш бавно, за да може содата да се разтвори, след което разбъркваш и наливаш бавничко в канала чакаш 15 мин. и наливаш гореща вода отгоре ;) пробвай с тази, ако не става, потърси някакъв по-мощен препарат :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот Andrey » 30 Яну 2015, 17:58

Това ще го пробвам задължително! :) У нас канала мирише много гадно :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот red_eyes » 03 Фев 2015, 14:43

Не съм много по тези работи, но нали под мивката има едно нещо, в което влиза тръбата на сифона минава през това и след това по тръба изтича надолу, възможно ли е това, което е посредата между двете тръби по някакъв начин да се връща миризма от там :roll: понеже като пусна мивката и когато е отворен сифона на банята смърди отвратително, но не мога да разбра от къде :roll: опитай да го разглобиш, то трябва да може и така да се почисти аз ще опитам с нашето :D
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот penny » 03 Фев 2015, 15:55

Защо не пробваш направо да смениш цялата тази джаджа, не е толкова трудно, ние така се справихме ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот Lollipop » 04 Фев 2015, 10:57

penny написа:Защо не пробваш направо да смениш цялата тази джаджа, не е толкова трудно, ние така се справихме ;)

Т.е. това което е под чешмата сте сменили, добра идея, но ако проблемът е по-надолу трябва да се почисти с нещо, не може да сменяш тръбите ей така за спорта :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот silver933 » 04 Фев 2015, 12:30

У нас канала сега доста мирише, не знам дали ще е от тва под чешмата, смятайте какъв съм майстор, след като и името му не знам! Но сифона трябва да се почисти, това е ясно, ще пробвам и аз с нещо, казаха ми, че имало таблетки, които се пускат в канала. Някой пробвал ли е?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот Krum » 05 Фев 2015, 18:06

И аз ползвам таблетки, не ги знам какви са, дори смешно е, но майка ми ги носи, намерила там някакви които са много ефикасни и от време на време ме зарежда :) :oops:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Фев 2015, 18:18

У нас за щастие след ремонта го нямаме този проблем, но преди това беше кошмар направо :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да почистим канала, така че спре да мирише?

Мнениеот Kaya » 06 Фев 2015, 11:45

Сипвам кислол аз, хич не го мисля, много мразя да ми мирише канала, а понякога се случва!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта