Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот
Правила на форума
Добави отговор

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

12 Фев 2015, 17:14

Не съм правила никога, макар че то крема е трудно да се намери да ебез печене, блатовете по-лесно се измислят ;)

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

15 Фев 2015, 11:48

:mrgreen: Бисквитената торта си е перфектна торта без печене! :) А хубавото е, че с крем от маскарпоне може и да стане доста "луксозна" торта! :)

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

15 Фев 2015, 12:16

Имаше една торта с 3 вида шоколад, тя май не се пече, ами се ползва тиган само :) Много вкусна става, но много силен вкус, аз не си падам по сладкото особено много.:)

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

10 Мар 2015, 10:55

Чудя се сега каква торта да направя за мои приятели, детето им има рожден ден и помолиха да им направя торта, чудя се такава дали няма да е много ефекта, без печене.. :roll:

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

22 Авг 2016, 17:07

S_Milenska написа::mrgreen: Бисквитената торта си е перфектна торта без печене! :) А хубавото е, че с крем от маскарпоне може и да стане доста "луксозна" торта! :)


Съгласна съм! Маскарпонето почти навсякъде може да се ползва в сладкарството и придава друг вкус като се съчетае с плодове, шоколади и подобни :smile: .

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

23 Авг 2016, 10:14

pitanka написа:
S_Milenska написа::mrgreen: Бисквитената торта си е перфектна торта без печене! :) А хубавото е, че с крем от маскарпоне може и да стане доста "луксозна" торта! :)


Съгласна съм! Маскарпонето почти навсякъде може да се ползва в сладкарството и придава друг вкус като се съчетае с плодове, шоколади и подобни :smile: .

оф това маскарпоне хич не го харесвам в сладкиши.. Не можем да се разберем. ;)
Иначе суровите торти с тея плодови блатове, в стила на веган тортите са нещо, което ми е много любопитно. ;)

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

23 Мар 2017, 13:20

Много харесвам суровите торти, аз ги правя по-скоро като тарт, отколкото като торта,каквито са ни представите за торта.
една моя любима торта е записана поне преди 2-3 години от някой блог, ако собственика си я познае, признавам, че е най-вкусната торта на света:
200 грама бадеми (аз слагам някой път кашу), предварително накиснати.
100 грама фурми
1 ч.л. кокосово масло + 1 ч.л. рошков , това се блендира за блата и се слага в тавичка с падащо дъно и добре се облепя по стените на височина 2-4 см.
За "крема": 3 броя добре узряло авокадо, 1 с.л. кокосово масло, 3 с.л. какао, 2 с.л. рошков, 2 с.л. мед (или повече). Всичко това се блендира и се изсипва върху сместта. Украсява се по желание и по вкус, аз слагам малко сушени горски плодове. :)

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

23 Мар 2017, 13:58

Крем с авокадо? :shock: :shock: :shock:

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

29 Мар 2017, 12:34

vanessa_ написа:Крем с авокадо? :shock: :shock: :shock:

Да, пробвай няма да останеш разочарована, много се подценява авокадото и се слага в някакви граници, а всъщност то може да даде невероятен вкус, просто трябва да се опита :)

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

01 Ное 2017, 10:55

В наши дни вече има много рецепти за такива торти, но излизат супер скъпо, за съжаление. Да се сложи необходимия кленов сироп, да се сложат различните му там добавки, като ядки, сушени плодове, хубав крем, най-често със смляно кашу и тахани, една торта би излезнала около 30 лева за домашно ползване,което не е малко.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3