Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот luchia@marco » 02 Фев 2015, 17:57

След две седмици съм канена на освещаване на апартамента на наши приятели и понеже си имат покъщнина, ме помолиха да им направя торта, понеже са останали с впечатление, че много ги умея :D :D

Така... имам един основен проблем, обаче, фурната ми се прецака и грее само отгоре, а това не ми върши никаква работа, затова реших да направя торта без печене :idea: Затова реших този уикенда да приготвя една пробна за вкъщи, а другия да направя тази, с която ще се представям :D

Единствените торти, обаче, без печене, за които се сещам са с бисквити и крем, което не ми харесва особено, прекалено е простовато, както и тази,
No-Bake_Cake.jpg
No-Bake_Cake.jpg (63.62 KiB) Прегледано 5935 пъти
въпреки че изглежда много изкусително според мен е сътворена с желатин, което пак не мисля, че ме устройва като вариант! :|

Много ми се иска да споделите някаква рецепта за торта без печене, но пък шоколадова, например, с която да мога да се представя подобаващо пред гостите! :D :D
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Bambaa » 02 Фев 2015, 18:05

Мисля, че може да направиш отново хубава торта и с бисквити, просто трябва да ги начупиш на по-ситно и чаените например, бързо ще попият и ще омекнат, ето ти блат с кондензирано мляко и захар няма да се наложи да хабиш :idea: :D :D а за крема може да импровизираш и накрая мнооого шоколад! :D
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот anita_saykova » 02 Фев 2015, 20:33

едно вкусно предложение:)Торта от готови рула
Рецептата е изпробвана! Рейтинг: 10
Сложност: Средна
Изпробвана: 6 изпробвана
Любима на 156 готвача Любима Разпечатай
виж снимката
Снимката е добавена от emi03
Снимка 1817 ... 21
Виж всички снимки
Добави нова снимка
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
Добави в списъка за пазаруване3 готови рула по 200 г с вкус по желание
Добави в списъка за пазаруване400 г заквасена сметана
Добави в списъка за пазаруване500 г течен шоколад
Добави в списъка за пазаруване10 г желатин (1 пакетче)
Добави в списъка за пазаруване1 бр. банан
Добави в списъка за пазаруване4 бисвити Закуска
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Една дълбока купа, която ще оформи тортата се покрива с фолио. Рулата се нарязват на парчета около 1.5 см и се нареждат по стените и дъното на купата. В дълбока купа се разбиват сметаната и шоколада. Желатинът се разтваря в 1/3 ч.ч. вода, изчаква се за 10 минути и се слага в микровълнова печка за 10 секунди. Слага се в сметаново-шоколадовата смес и се разбива за още 2-3 минути. С половината смес се заливат наредените в купата рула, покрива се с нарязания на кръгчета банан и отгоре се изспива останалата смес. Бисквитите се намокрят леко с вода и се нареждат най-отгоре. Купата се слага в хладилник за 1-2 часа да се стегне, след което внимателно се обръща върху поднос.
anita_saykova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Фев 2015, 20:28

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Mamacita » 03 Фев 2015, 11:00

Anita, може и да е вкусна тази торта, ама дето ще меша някакви химии вкъщи по-добре да си купя готова торта :| препоръчаха ми преди малко торта от три шоколада, но не съм сигурна дали е наистина вкусна, някой може ли да сподели?
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Kaya » 04 Фев 2015, 11:49

МОжеш да направиш торта тип чийзкейк така де направо чийзкейк, не е никак простовато на вид, а е страшно вкусно, винаги можеш да импровизираш с украсата. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Slavena » 05 Фев 2015, 13:52

Аз никога не пека, купувам си готови блатове и толкова :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Rali_hr » 05 Фев 2015, 15:52

Тортата с 3 шоколада е много ефектна, рецептата я има из нета ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот lussy » 05 Фев 2015, 16:20

Kaya написа:МОжеш да направиш торта тип чийзкейк така де направо чийзкейк, не е никак простовато на вид, а е страшно вкусно, винаги можеш да импровизираш с украсата. :)

Преди време съм хапвала чийзкейк, но не съм се замисляла с какъв блат беше направен, ще подскажеш ли?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2015, 16:41

lussy написа:
Kaya написа:МОжеш да направиш торта тип чийзкейк така де направо чийзкейк, не е никак простовато на вид, а е страшно вкусно, винаги можеш да импровизираш с украсата. :)

Преди време съм хапвала чийзкейк, но не съм се замисляла с какъв блат беше направен, ще подскажеш ли?

Въпросът не е към мен, но аз ще си позволя да отговоря. И на този блат, както на повечето такива торти са от бисквити с масло, винаги можеш да използваш и рецептата за някои бисквити и да опечеш блат, ако не ти харесва идеята с бисквитите, но според мен си е най-удачния вариант и най-лесния. Разбира се тук говорим без печка де ;))
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Правили ли сте торти без печене, а от какво?

Мнениеот Andrey » 05 Фев 2015, 17:37

Сега само торти са ми пред очите, бих си хапнал една! :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта