Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Локумът » 20 Апр 2015, 16:25

Жените много ми харесват без грим, рядко се намира някоя, която да е успяла да съчетае красивото излъчване с малко грим, обикновено са като за парад. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот fawla » 30 Юни 2015, 16:22

Само с добре почистена кожа може да стане, но не мисля че малко пудра за изравняване на тена би навредила ;)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Mamacita » 01 Юли 2015, 11:09

fawla написа:Само с добре почистена кожа може да стане, но не мисля че малко пудра за изравняване на тена би навредила ;)

Пудрите си кофти, просто не стоят естествено, нито обикновените, нито тези които са между пудра и ФДТ :!:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lollipop » 01 Юли 2015, 11:12

Не мисля, че има начин, просто не се получава, най-малкото всяка една неравност по кожата ще е издайническа, особено ако хората са свикнали да те виждат постоянно с грим всяка една такава промяна ще им се набива на очи ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот exotic » 01 Юли 2015, 16:14

Възможно е да изглеждаме добре, стига да се научим да се възприемаме такива, тъй като ако гледаме намацаните модели по телевизията, то трудно бихме могли да ги стигнем, а и си е напълно безпредметно това :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Kremiliya » 01 Юли 2015, 16:51

exotic написа:Възможно е да изглеждаме добре, стига да се научим да се възприемаме такива, тъй като ако гледаме намацаните модели по телевизията, то трудно бихме могли да ги стигнем, а и си е напълно безпредметно това :idea:

Не е проблемът в телевизията, а в това кой как е свикнал да се показва пред хората. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kauda » 02 Юли 2015, 17:27

Само сънят помага и краставички на очите, те също доста свеж вид дават! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот galya.33 » 03 Юли 2015, 18:56

Смятам, че проблема е в главите ни. :mrgreen: :mrgreen: Ние си изглеждаме както си изглеждаме и грима може само временно да прикрие нещата, които не харесваме и то обикновено не чак толкова успешно колкото си мислим. Няма нито една реклама по света, която да не насажда стереотипи или комплекси, да не ни вменява тип социално поведение и да не ни влияе постоянно подсъзнателно за това как трябва да действаме, как да се държим, как да се обличаме и как да изглеждаме. От рекламите всичко преминава във филми, предавания и достига до реални ситуации и реално поведение в живота, като така започваме несъзнателно да се потискаме един друг и смятаме определени неща за "нормални". Така всичко преминава от реалността пак в медиите и колелото се завърта и се върти така вече близо век. Когато обаче се осъзнаем и поискаме да се променим за да се чувстваме самите ние добре идва другия момент и се завърта другото колело дето можем да го наречем "ами какво ще кажат хората?!" Това колело се върти от зората на човечеството, защото човека все пак е социално животно. Едно време разбиването на това колело е било равносилно на смърт (често физическа :oops: :oops: ). Сега обаче като се замислим и ако имаме малко кураж успяваме да се измъкнем и от него. :)
Тоест ако разбиете тези кръговрати няма да съществуват причини от рода на "така съм свикнала да се показвам" ще има значение само как се чувствате добре и какво искате.
Аз лично се гримирам само като съм на кеф и като имам време. Нито кожата, нито тена нито веждите ми са перфектни :shock: , но просто някак си като деня е обикновен или ми е криво не намирам причина да правя нещата друго ядче. :) А когато пък ми е приятно, леко и весело искам и аз да изглеждам малко по-различно и се гримирам. Правя го за себе си, не за другите. :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот fawla » 09 Юли 2015, 16:46

Браво, Галя! :) Много правилно и аз така си мисля, не че е лош грима, но не това трябва да е ежедневния ни начин да излизане, на обличане и цялостната ни визия :!:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юли 2015, 06:56

Много съм съгласна, постоянно се казва кое е красиво и кое не, а красотата е повече вътрешно усещане, е не мога да отрека, че малко грим не пречи - балсам на устните и малко спирала, но постоянното гримиране с тонове грим, който се сваля със шпатула не харесвам. Много зависи от цялостното държание и настроение, това изменя вида и вече изглеждаме добре и свежи, дори без грим!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта