Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lili_pili » 10 Окт 2017, 11:55

Повечето момичета, които виждате негримирани всъщност имат поне фон дьо тен, или руж, или някаква основа, поне бб крем. Малко са тези с толкова хубава кожа, които изглеждат добре. За да стои добре, трябва да има и акцент върху очите, той се постига с големи мигли, ако нямаш естествени и не ти се слага спирала, то поне някакво масло трябва да се добави. Следва и малко гланц или балсам за устните. Но да, иначе не си с грим, факат е.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2017, 16:31

С една приятелка говорих веднъж по темата, тя се занимава с прическа и грим. Каза, че тези, които изглеждат естествени всъщност се "правят" най-трудно. Сами си правете изводите. Останалото е изчистена кожа, добра грижа за нея, равномерен тен и липса на пъпки са постигат с добра и полезна храна, не става с кафета, цигарии шоколади.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Касандра » 14 Май 2018, 17:36

Сутринта измиваш хубаво лицето, подсушаваш кожата, взимаш едно кубче лед и преминаваш с него през лицето, за да подобриш кръвообращението. Прави това всяка сутрин и ще си свежарка. Ако искаш може да замразиш няколко листенца магданоз или друга подходяща билка. Но избери такава, която носи ползи за кожата.
Аватар
Касандра
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Май 2018, 16:19

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 14 Май 2018, 17:48

Сега има много почистващи и подхранващи терапии, от които кожата светва.
Иначе съм съгласна с Кая, че тези, които изглеждат естествено най-трудно се правят.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2018, 18:50

Наистина, момичета, за хубав грим трябват доста усилия. Скоро ми се наложи да ползвма услугите на професионален грим, изглеждах напластена и просто си личеше, че съм намазана,през цялото време се чувствах ужасно неудобно
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Милинка » 15 Май 2018, 17:07

Всяка кожа е разлина-на едни мазна, а на други суха. Не знам дали има универсални средства, но билките са добра алтернатива-както и кубчетата лед, както казва Касандра. Важно е да се почиства грима, което при мен не винаги се случва :) И ако трябва да съм честна, ако можеше без фон дьо тен, щях да съм много доволна, но тъмни кръгове от неспане, пъпки, червени петна,.. няма как!
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kalinka-kuku » 15 Май 2018, 19:28

Милинка написа:Всяка кожа е разлина-на едни мазна, а на други суха. Не знам дали има универсални средства, но билките са добра алтернатива-както и кубчетата лед, както казва Касандра. Важно е да се почиства грима, което при мен не винаги се случва :) И ако трябва да съм честна, ако можеше без фон дьо тен, щях да съм много доволна, но тъмни кръгове от неспане, пъпки, червени петна,.. няма как!

защо не пробваш с бб крем, много по-естествено изглежда, има и дд за по-сериозно покриване и не стои като маска, както с фон дьо тена
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Malina » 16 Май 2018, 10:14

Добрата кожа е много важна и добрия крем, който да спомага кожата да бъде гладка. Другото вече е и от формата на очите, от формата на лицето, като цяло, на някои хора просто не им подхожда да са без грм.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Тъжна Луна » 16 Май 2018, 15:10

Можем. Редовен сън. Редовен спорт. Редовно едене и пиене, редовно отпускане на напрежението - кой както може. И всичко ще е ток и жица. Плюс тва какво се втеляваме жените с тоя грим и най-често за да угодим на мъжете или да се изкараме по-убави от останалите женски.. тц тц тц :mad:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Може ли да изглеждаме добре и свежи без грим? Какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот vanusha » 16 Май 2018, 19:18

Точно, все да сме по-красиви, по- не знам си какво си, уморително е! Но е и важно да изглеждаме добре, пък и с тея нерви в наши дни ,ако не ис нарисуваме красотата, не знам как ще я поддържаме.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта