Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот PasDeDeux » 03 Фев 2015, 15:25

Чух скоро една хитринка, която много ми се иска да изпробвам, но не знам дали е подходящо времето за това, а и не съм наясно много с начина, по който трябва да се случат нещата :|

Четох, че можело да се покълват семена върху кухненска гъба, а преди месец си взех едни семенца на дребни цветчета, които по принцип цъфтят на пролет и лятото :roll:
Според вас какъв ще е ефектът ако си сложа върху мокра гъба и под стъклен похлупак :roll: Колко бързо биха могли да покълнат и как ще ги засея в саксия :roll: единственото, което намерих като снимка е това, но пак няма да ми даде нагледен пример
46d0.jpg
46d0.jpg (29.58 KiB) Прегледано 1456 пъти
предполагам, че така или иначе ще трябва да са със семенцата надолу, а как да ги засея всичките със семената надолу? :roll:

Ще ми е интересно, ако някои от вас са пробвали да покълват семена върху кухненска гъба и начинът, по който след това са ги засадили в пръст :idea: Помагайте :) :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот penny » 03 Фев 2015, 15:31

Това е добър вариант да ги изчакаш да пораснат достатъчно и да ги отскубнеш и насадиш така, но трябва да са на много гъсто, другия вариант е да ги насадиш така
2013.jpg
2013.jpg (39.65 KiB) Прегледано 1453 пъти
и след това едно по едно да ги разсаждаш
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот Lollipop » 04 Фев 2015, 11:00

Що пък със семената надолу, то всъщност, и семената да са отдолу, гъбата събира достатъчно влага, но пък си мисля, не може ли да се направи това в саксия и после да се разсади ако трябва?!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот silver933 » 04 Фев 2015, 12:29

Честно да ви кажа, дори и ад енова гъбата все мръсно ми се вижда! :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот M.Tasheva » 04 Фев 2015, 14:33

Lollipop написа:Що пък със семената надолу, то всъщност, и семената да са отдолу, гъбата събира достатъчно влага, но пък си мисля, не може ли да се направи това в саксия и после да се разсади ако трябва?!

Работата е там, че в гъбата поникват доста по-бързо, отколкото в почва :idea: И в този момент се замислих дали ще стават за ядене :? :D може пък и да опитам ;)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот Andrey » 04 Фев 2015, 14:45

Мога да пробвам да си насадя нещо, то се чудя, за кълнове няма ли да става, които после се слагат по салатите? :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот Malina » 04 Фев 2015, 17:36

Не мисля, че би станало за нещо, което трябва да се разсажда, примерно домати! Иначе да лесно ама после как се махат семената от гъбата?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот Lilly_milly » 04 Фев 2015, 17:42

Не мисля, че ще има проблем, особено ако се вземе по-пореста гъба, аз бих опитала, не че имам какво да засаждам, но ако един ден ми се наложи, ще се сетя за този метод :idea: :)
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот Slavena » 04 Фев 2015, 17:54

Lilly_milly написа:Не мисля, че ще има проблем, особено ако се вземе по-пореста гъба, аз бих опитала, не че имам какво да засаждам, но ако един ден ми се наложи, ще се сетя за този метод :idea: :)

Те са крехки как да няма прпоблем, ще се откъснат.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Покълвали ли сте семена върху кухненска гъба?

Мнениеот Andrey » 20 Дек 2016, 11:20

Ако са по-дребни неща, ще падат семенцата в дупките на гъбата и ще си растат после, работата е там, дали и колко ще пораснат и какво ще стане от тва после.. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта