Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот julianne » 03 Фев 2015, 17:09

В началото на бременността започнах да се мажа със зехтин, по-късно една приятелка ми даде крем, който бил за бременни - против стрии, сега и той свърши, вярно още не са ми се появили, надявам се да не ми се появяват въобще, но не зная вече с какво да се мажа и дали има смисъл. :roll:

От време на време изпитвам някаква сухота по кожата и ме сърби на определени места, но не зная дали това се дължи на бременността или просто е сезонът такъв, че кожата подсъхва повече :roll:
body-care.jpg
body-care.jpg (20.16 KiB) Прегледано 1072 пъти
Има ли някакви по-специални грижи, които трябва да се полагат по време на бременността за кожата или зехтинът е достатъчен, въпреки че бих предпочела да го заменя с друго масло, което по-бързо попива, тъй като се изисква от мен да стоя известно време гола, а не е достатъчно топло за това :!: :D

Вие какво ползвате по време на бременността и даде ли ефект, спираше ли да ви сърби кожата, а имате ли стрии :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Loreyn » 03 Фев 2015, 17:16

Аз съм на вълна кокосово масло, така че мога да ти го препоръчам за всичко, като масло за тяло, също и за маска на косата, като балсам за устни, крем за лице и ръце, подхранване на кожичките на ноктите, по едно време си слагах и на миглите :idea: :) няма странични ефекти :idea: :idea: ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2015, 10:04

Оф, аз с толкова много неща се мазах и накрая пак имах стрии, кожата ми е супер нежна и нямаше сякаш как да се предпазя. Пробвай и продължавай със зехтина. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот FramarLekari » 04 Фев 2015, 18:40

Здравейте, julianne!

Въпроси, свързани с грижи и проблеми с кожата по време на бременността, може да зададете в тази тема на нашия консултант -специалист по кожни и венерически болести д-р Виолина Тодева: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Bambaa » 05 Фев 2015, 13:05

Като че ли по време на бременност, аз не бих рискувала да ми изпишат някакви мазила и да ги ползвам, бих се доверила на естествените и то студенопресовани, така че те подкрепям с две ръце в избора ти!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2015, 13:16

Pipilota написа:Оф, аз с толкова много неща се мазах и накрая пак имах стрии, кожата ми е супер нежна и нямаше сякаш как да се предпазя. Пробвай и продължавай със зехтина. :)

Така е, но поне дискомфорта го няма, когато се мажеш, иначе голямо сърбене ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Slavena » 05 Фев 2015, 13:58

Аз съм се мазала с мас и нямам нито една стрия по корема :)))
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 15:11

Мисля, че ако ползвате крема с мас и невен ще е супер, у нас имам едно бурканче от баба ми остана, за спомен вече :( не знам скоро ще се наложи сама да си направя, за мен този крем е уникален, със сигурност би помогнал на кожата когато расте бебето! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот Elica » 05 Фев 2015, 16:25

Не съм стигнала още до това време, но мисля, че трябва да се набляга на съставките с витамин Е който помага за еластичността на кожата ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви по-специални грижи за кожата трябва да се полагат по време на бременността?

Мнениеот julianne » 06 Фев 2015, 15:10

Elica написа:Не съм стигнала още до това време, но мисля, че трябва да се набляга на съставките с витамин Е който помага за еластичността на кожата ;)

Ммм има логика, дали да не си взема кокосово масло, към което да прибавя и витамин Е, мисля, че ще е добра комбинация :idea: :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron