Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Апр 2015, 14:18

Много обичам моркови, у дома много често си хапваме, особено с катък, получава се много вкусна и добра комбинация. ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот mix_twix » 29 Май 2015, 11:49

marsu написа:Много обичам моркови, у дома много често си хапваме, особено с катък, получава се много вкусна и добра комбинация. ;)

Аз обичам моркови с шарена сол :D
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот S_Milenska » 01 Юли 2015, 14:08

S_Milenska написа:Не съм се замисляла колко моркови трябва да се ядат и за какво са полезни, но знам, че аз ги обичам само сурови, сготвени имат много гаден вкус! :mrgreen:

Ами имало е периоди, в които съм обядвала и вечеряла с моркови само със суров слънчоглед или зехтин и лимон на салата - първо, че е много вкусно и второ, че така си свалих очилата, много добре се чувствах скоро трябва да повторя[/quote] Наистина ли? Добре де, не ти ли омръзнаха тези моркови и не оставаше ли гладна от тях :) По-скоро бих ги комбинирала с други салати. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот MGB » 01 Юли 2015, 16:54

Какви моркови по това време на годината, та те са сухи и не стават за ядене, направо са си на дърво, кой луд ще се навие да си вземе :lol:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Krum » 01 Юли 2015, 16:59

MGB написа:Какви моркови по това време на годината, та те са сухи и не стават за ядене, направо са си на дърво, кой луд ще се навие да си вземе :lol:

Кво им има на морковите бе човек?! :shock:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Elica » 02 Юли 2015, 09:29

И аз ям моркови целогодишно има ли значение по кое време са отгледани, мисля че няма разлика от сезона. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Юли 2015, 14:11

Прочетохте ли за жената, която се е излекувала от рак само с пиенето на сок от моркови? :shock:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот sofi_black » 31 Окт 2016, 18:04

Elica написа:И аз ям моркови целогодишно има ли значение по кое време са отгледани, мисля че няма разлика от сезона. :)


И морковите станаха едни... Всякакви турски, китайски и не знам още какви са много различни дори по вкус от тези в градината.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Elica » 01 Ное 2016, 12:09

sofi_black написа:
Elica написа:И аз ям моркови целогодишно има ли значение по кое време са отгледани, мисля че няма разлика от сезона. :)


И морковите станаха едни... Всякакви турски, китайски и не знам още какви са много различни дори по вкус от тези в градината.

С това мислене ли се ядат баници, кифли, вафли, кроасани и тутманици нон стоп? Като всичко е вредно, нека да набиваме пакетираните боклуци. В Китай също отглеждат моркови, не мисля, че само България е единствената страна, отглеждаща моркови.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот silver933 » 01 Ное 2016, 15:37

Ако почнем да обясняваме колко е вредно всичко... ставаме тюфлеци. Много хора точно така казват "абе ти знаеш ли колко са вредни тея ябълки бе, не са като едно време" и бамм... ядат баница, щото тя е ок. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron