Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Kaya » 04 Фев 2015, 11:29

Всички сме чували, че моркова е много полезен за очите и май само толкова. И най-вече го свързваме моркова в този му вид:

rabbit-eating-carrot.jpg
rabbit-eating-carrot.jpg (43.4 KiB) Прегледано 2827 пъти

Аз лично, смятам, че моркова крие доста тайни, в които все още не сме се убедили и всъщност не приемаме наистина колко са полезни морковите. Спомням си, че от години ме учат, да не прекалявам с тях! :roll:
За мен това са глупости, а и сега като гледам синът ми колко обича моркови, започнах да се замислям повече за това колко са полезни и какво всъщност е положението с тайнствените моркови, вредни ли са, колко са позволени за хапване и всичко останало. :mrgreen:
Ако има нещо, което ме притеснява, това е, че всъщност не знам морковите дали няма вече да го боядисат и да стане като дама от солариум... :roll:
Та така, надявам се да ми помогнете да разбуля тайните на морковите и да разберем в действителност полезни ли са и по колко всъщност трябва да ядем? :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот silver933 » 04 Фев 2015, 12:21

И аз съм чувал, сега покрай бебето, че не трябва да му даваме много сок от моркови, че да не стане оранжево, та дори и в болницата ги приемали, не знам наистина каква е дозата, но и аз много ги обичам, правя си по 5-6 моркова на салата и ги изяждам. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот S_Milenska » 04 Фев 2015, 13:15

Не съм се замисляла колко моркови трябва да се ядат и за какво са полезни, но знам, че аз ги обичам само сурови, сготвени имат много гаден вкус! :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот dejavu » 04 Фев 2015, 13:46

S_Milenska написа:Не съм се замисляла колко моркови трябва да се ядат и за какво са полезни, но знам, че аз ги обичам само сурови, сготвени имат много гаден вкус! :mrgreen:

Ами имало е периоди, в които съм обядвала и вечеряла с моркови само със суров слънчоглед или зехтин и лимон на салата - първо, че е много вкусно и второ, че така си свалих очилата, много добре се чувствах скоро трябва да повторя
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Snejna » 04 Фев 2015, 14:04

dejavu написа:
S_Milenska написа:Не съм се замисляла колко моркови трябва да се ядат и за какво са полезни, но знам, че аз ги обичам само сурови, сготвени имат много гаден вкус! :mrgreen:

Ами имало е периоди, в които съм обядвала и вечеряла с моркови само със суров слънчоглед или зехтин и лимон на салата - първо, че е много вкусно и второ, че така си свалих очилата, много добре се чувствах скоро трябва да повторя

Вярно ли! Не мога да повярвам, аз пък сега такива проблеми с очите имам нищо не виждам вече, дали да не пробвам? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот mix_twix » 11 Фев 2015, 12:01

Морковите най ги обичам на сок, винаги става сока един и плътен и гладък, много интересна комбинация :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Malina » 11 Фев 2015, 13:53

Полезни са страшно много морковите, но повечето май ги подценяваме, сякаш не присъстват много често в менюто ни, защо така?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Anka » 11 Фев 2015, 14:54

dejavu написа:Ами имало е периоди, в които съм обядвала и вечеряла с моркови само със суров слънчоглед или зехтин и лимон на салата - първо, че е много вкусно и второ, че така си свалих очилата, много добре се чувствах скоро трябва да повторя

Еха, страхотно, а аз съм чувала, че комбинацията с боровинка и моркови е още по-добра за подобряването на зрението! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот moni.sparrow » 11 Фев 2015, 14:57

Anka написа:
dejavu написа:Ами имало е периоди, в които съм обядвала и вечеряла с моркови само със суров слънчоглед или зехтин и лимон на салата - първо, че е много вкусно и второ, че така си свалих очилата, много добре се чувствах скоро трябва да повторя

Еха, страхотно, а аз съм чувала, че комбинацията с боровинка и моркови е още по-добра за подобряването на зрението! :)

Така е, но трябва да има нещо мазно, тъй като каротинът в морковите е мастноразтворим :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Тайните на морковите - колко са полезни всъщност

Мнениеот Anka » 11 Фев 2015, 15:04

moni.sparrow написа:
Anka написа:
dejavu написа:Ами имало е периоди, в които съм обядвала и вечеряла с моркови само със суров слънчоглед или зехтин и лимон на салата - първо, че е много вкусно и второ, че така си свалих очилата, много добре се чувствах скоро трябва да повторя

Еха, страхотно, а аз съм чувала, че комбинацията с боровинка и моркови е още по-добра за подобряването на зрението! :)

Така е, но трябва да има нещо мазно, тъй като каротинът в морковите е мастноразтворим :idea:

Зехтин? :) Мисля, че е идеален вариант! Само да не се получи като моят обяд днес, имах зеле с моркови и зехтин и накрая горчеше! :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта