Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот Kaya » 04 Дек 2015, 14:55

Последното също не е малко занимание и не е шега работа. :) Гледането на семейстовото също е отговорна мисия, а особено за жените отнема доста енергия и време ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот Jully » 04 Дек 2015, 16:05

Kaya написа:Последното също не е малко занимание и не е шега работа. :) Гледането на семейстовото също е отговорна мисия, а особено за жените отнема доста енергия и време ;)

О,д а със сигурност. ;) Но е хубаво жената да си намери време и за танци да речем или друго занимание, а не да стои само вкъщи и да чака манджата да се сготви. Ето за това сме мързеливи и все гледаме да се въртим вкъщи и там да си стоим.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот fawla » 04 Дек 2015, 16:36

По света много хора има ти втора работа, тук една ни се вижда много и се оплакваме от нея, не съм чула в България да е масово намирането на втора работа.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот YoLindi » 04 Дек 2015, 17:27

fawla написа:По света много хора има ти втора работа, тук една ни се вижда много и се оплакваме от нея, не съм чула в България да е масово намирането на втора работа.

Там обикновено хората, които са на смени могат да си позволят такова нещо, но тук не е така, тук си почиваме, защото явно можем да си го позволим, аз друга причина не виждам :mrgreen:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2015, 17:11

YoLindi написа:
fawla написа:По света много хора има ти втора работа, тук една ни се вижда много и се оплакваме от нея, не съм чула в България да е масово намирането на втора работа.

Там обикновено хората, които са на смени могат да си позволят такова нещо, но тук не е така, тук си почиваме, защото явно можем да си го позволим, аз друга причина не виждам :mrgreen:

Аз си мисля, че причината най-вече е в това, че тук няма работа за безработните, нямаме много почасова работа, където можеш да отидеш за 3-4 часа и да си докараш някой лев допълнително.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот mihaella » 21 Дек 2015, 17:47

Rali_hr написа:
YoLindi написа:Там обикновено хората, които са на смени могат да си позволят такова нещо, но тук не е така, тук си почиваме, защото явно можем да си го позволим, аз друга причина не виждам :mrgreen:

Аз си мисля, че причината най-вече е в това, че тук няма работа за безработните, нямаме много почасова работа, където можеш да отидеш за 3-4 часа и да си докараш някой лев допълнително.

Има нещо такова, ние българите назапад, правим точно това - вършим работата, която техните безработни не биха свършили, докато тук тази ниша остава празна горе-долу :roll:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот Anka » 22 Дек 2015, 14:13

mihaella написа:
Rali_hr написа:
YoLindi написа:Там обикновено хората, които са на смени могат да си позволят такова нещо, но тук не е така, тук си почиваме, защото явно можем да си го позволим, аз друга причина не виждам :mrgreen:

Аз си мисля, че причината най-вече е в това, че тук няма работа за безработните, нямаме много почасова работа, където можеш да отидеш за 3-4 часа и да си докараш някой лев допълнително.

Има нещо такова, ние българите назапад, правим точно това - вършим работата, която техните безработни не биха свършили, докато тук тази ниша остава празна горе-долу :roll:

Коя е тая работа, която тук остава без кадри? Тук пък това, което не искаме да вършим ние го правят от малцинствата...
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот PasDeDeux » 22 Дек 2015, 17:57

Anka написа:
mihaella написа:
Rali_hr написа:Аз си мисля, че причината най-вече е в това, че тук няма работа за безработните, нямаме много почасова работа, където можеш да отидеш за 3-4 часа и да си докараш някой лев допълнително.

Има нещо такова, ние българите назапад, правим точно това - вършим работата, която техните безработни не биха свършили, докато тук тази ниша остава празна горе-долу :roll:

Коя е тая работа, която тук остава без кадри? Тук пък това, което не искаме да вършим ние го правят от малцинствата...

Ако беше така нямаше да има и такава "безработица" сред тях, но уви тук е и те си избират душичките, не им харесва какво да е :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот Jully » 11 Яну 2016, 15:45

PasDeDeux написа:Ако беше така нямаше да има и такава "безработица" сред тях, но уви тук е и те си избират душичките, не им харесва какво да е :idea:

Има безработица, защото и ние българите не ги наемаме, или по-скоро го правим много рядко. Но да речем в чистотата не се захващат други кадри, освен роми, което до някъде е добре.
Парадоксалното е, как ние като избягаме от тук, отиваме чужбина и се хващаме да работим в чистотата..
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Коя нация смятате за най-мързелива, ще влезем ли и ние в класацията?

Мнениеот svetlozara » 11 Яну 2016, 16:34

Jully написа:
PasDeDeux написа:Ако беше така нямаше да има и такава "безработица" сред тях, но уви тук е и те си избират душичките, не им харесва какво да е :idea:

Има безработица, защото и ние българите не ги наемаме, или по-скоро го правим много рядко. Но да речем в чистотата не се захващат други кадри, освен роми, което до някъде е добре.
Парадоксалното е, как ние като избягаме от тук, отиваме чужбина и се хващаме да работим в чистотата..

Aми така е, да, но оперделено работим за по-добри пари, а тук надали някой от чистотата може да си позволи много неща, докато там успяват и да изпращат в България на роднините си, ти тук можеш ли да си зеделиш 5 лева на месец ,,
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта