Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот niya_mazova » 04 Фев 2015, 17:05

Странно врътка в ромските семейства се получава - едни получават детски надбавки, защото са деца, но пък ги прибират техните родители и същите тези деца си прибират също едни детски, тъй като и те са родители :?

Както и да го въртим все е грозно, като оставим парите на страна, само да си представим как малолетни правят секс и благодарение на техните странни и неосъзнати пориви се появява едно човече, което го чака същото :!: :!: :evil:
Пореден факт:
teenage_maika.jpg
teenage_maika.jpg (43.11 KiB) Прегледано 1572 пъти

Това да кажем е от човешка гледна точка, а другата - от страна на майките българки, които не получават помощи, :idea: но за сметка на това неуките, сополиви роми, които не знаят какво правят и не знаят какво ще излезе след акта на сношение (или пък много добре знаят :idea: и са подтиквани към това, за да вземат някой лев, не съм сигурна точно къде е истината) :roll: получават пари за всичко това, което снасят, което дори не е и в тяхна полза и реално ощетените са не онези неуките, а майките българки, с чиито данъци вместо да получават нормални детски надбавки за децата си, то те се разпределят, за да поощряват подобни постъпки, за да се появяват все повече малолетни и непълнолетни майки, чакащи за детски! :evil:

Къде са хората, които трябва да спрат това, как мислите, редно ли е след толкова шокиращи постъпки да се прекрати тази практика, не е ли по-добре да финансира проект за ограничаване множенето на ромите, отколкото да се поощряват с детски надбавки? :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот red_eyes » 04 Фев 2015, 17:09

Не съм расист, не мразя никого, но в крайна сметка не смятам, че е редно да се ощетяват по този начин нито едните, нито другите. До някъде това е техния живот предопределен, без да го желаят, майките родили на 13 год., няма на какво друго да възпитат децата си освен по техния пример. Да, съгласна съм да се спрат детските, но и да се направи, така че да бъде решен този проблем, а не да се правим, че го няма след като не получават тези пари.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот Elica » 04 Фев 2015, 17:13

Според мен има много лесен начин да се ограничи подобно положение! Освен спирането на надбавките, което е супер, е добре и всяка една майка, независимо от положението си да бъде с доказан доход, поне тя или съпруга ѝ, с което ще може да се грижи за детето си, дори и парите да са малко, но да ги има, а не всички да са като пиявици, да имат къде да гледат детето, т.е. условия! И да се минава от социалните на проверки изненадващи на адреса - ако детето го няма или е прикрита история да го вземат, набързо ще се научат всички, че тези деца не са някаква стока, която докарва пари!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот Slavena » 04 Фев 2015, 17:50

Трябва да ги ограничават и да не получват никакви помощи, или като станат майки, техните родители да спрат да получават помощи за тях самите.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот bojo_kolev » 05 Фев 2015, 12:48

Добре де, не мога да разбера защо не се направи така - за роми - детски за 1 дете, за българи увеличаване на детските и за всяко следващо дете! Не намирам нищо дескриминативно в това, просто такова е положението, нали?
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2015, 13:21

bojo_kolev написа:Добре де, не мога да разбера защо не се направи така - за роми - детски за 1 дете, за българи увеличаване на детските и за всяко следващо дете! Не намирам нищо дескриминативно в това, просто такова е положението, нали?

защото е дискриминация от където и да го погледнеш :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот Mon_ton » 05 Фев 2015, 17:53

Разбира се, след като толкова млади са решили да имат деца то не е редно нито те нито родителите им да имат надбавки, след като са толкова големи вече!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот Krum » 05 Фев 2015, 18:08

Трябва да има санкции и за родителите на това дете, което ражда дете, трябва да се спре тази практика, имам чувството, че вместо да си търсят работа си раждат по едно дете и готово!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Фев 2015, 18:17

Krum написа:Трябва да има санкции и за родителите на това дете, което ражда дете, трябва да се спре тази практика, имам чувството, че вместо да си търсят работа си раждат по едно дете и готово!
И аз мисля така, все пак това не е нормално, а и не е ли подсъдимо в крайна сметка, тези бащи кои са, макар че те често се прикриват!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Да се лишават ли малолетните и непълнолетни майки от детски надбавки?

Мнениеот Womanitka » 05 Фев 2015, 22:05

Първо откъдето и да го погледнеш деца да раждат деца е противозаконно.
Според закона на РБългария секса / а е имало секс за да се роди дете/ с непълнолетна/ малолетна е престъпление.
Аз се чудя защо родителите на децата-родители не носят отговорност!
Масово по на 15 вече са с деца. Не учат не работят. Няма и какво да работят после защото са крайно неподготвени за
каквото и да е. Освен това децата, които раждат по същия начин на 15 вече са родители.
Ако закона се спазваше и се търсеше наказателна отговорност това дали да се лишават от детски нямаше да е на дневен ред.
Безнаказаността и непотърсената отговорност са в голяма степен причините за този казус.
Освен че непълнолетните майки не трябва да взимат помощи и техните майки не трябва да получават такава.
Щом е нужен подпис на родителя за да роди дете му значи отговорността е и на родителя.
Womanitka
 
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Мар 2013, 22:36

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron