Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Коцева » 04 Фев 2015, 17:40

Още от детската градина забелязвам, че дъщеря ми започна да ходи по-приведена. Тя е от сравнително ниските момичета и това я прави още по-дребничка. Явно няма голямо самочувствие, въпреки че сега се опитва да поправи това и на това отдавам приведената й походка. :|

Сега обаче не може да я накарам да ходи с изправен гръб, в началото й казвах как така ще изглежда още по-малка и т.н. и почти проработи, слагам картинка, за да се ориентирате за какво говоря. :idea:
How_to_fix_posture.jpg
How_to_fix_posture.jpg (26.79 KiB) Прегледано 1917 пъти
В началото ходеше като втория човек на картинката, след време се позиправи малко, но продължава да ходи приведена като третото човече, :( не мога да й обясня как да си изправи гърба, за да ходи нормално :|

Можете ли да ми помогнете със съвети и напътствия как да се справя с това, как да науча детето да ходи с изправен гръб :? Дали само с упражнения ще мога да премахна този стоеж или трябва да й взема някакъв корсет по повода? :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Lilly_milly » 04 Фев 2015, 17:43

Мисля, че трябва да я заведеш на ортопед, това може да се получава и ако има проблем със стъпалата, от там той ще реши какво да правите, а междувременно за гръбначни изкривявания се предписва плуване :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Slavena » 04 Фев 2015, 17:45

И аз си мисля, че плуването ще ѝ помогне, пък и самочувствие ще добие, иначе на лекар наистина е хубаво да минете за всеки случай! :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Krum » 02 Апр 2015, 12:53

Lilly_milly написа:Мисля, че трябва да я заведеш на ортопед, това може да се получава и ако има проблем със стъпалата, от там той ще реши какво да правите, а междувременно за гръбначни изкривявания се предписва плуване :idea:

Най-сигурно, за да изключите заболяване ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Lili_pili » 02 Апр 2015, 14:18

То е важно всички да се учим да ходим изправени, не само децата имат този проблем. Иначе е хубаво да давате пример или пък да ходи с бастун изкъщи да се учи за правилната поза :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот kalinka-kuku » 02 Апр 2015, 15:31

Lili_pili написа:То е важно всички да се учим да ходим изправени, не само децата имат този проблем. Иначе е хубаво да давате пример или пък да ходи с бастун изкъщи да се учи за правилната поза :)

Хахаха, да с точилката и аз съм го правила като малка ;)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2015, 20:58

Много е трудно, но помагайте. Грижете се за децата си, помагайте им и им напомняйте :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Mon_ton » 14 Апр 2015, 16:20

Аз себе си искам да науча да ходя изправена, но хич не ми се получава, почти винаги се изгърбвам. Но се присещам да се изправям:)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Май 2015, 11:19

Mon_ton написа:Аз себе си искам да науча да ходя изправена, но хич не ми се получава, почти винаги се изгърбвам. Но се присещам да се изправям:)

Сещай се по-често и си направи задължителна поза, използвай ако трябва и раница на гърба, за да ти напомня да си държиш гърба изправен ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да науча детето да ходи с изправен гръб, помогнете ми?!

Мнениеот M.Tasheva » 15 Май 2015, 13:43

Slavena написа:И аз си мисля, че плуването ще ѝ помогне, пък и самочувствие ще добие, иначе на лекар наистина е хубаво да минете за всеки случай! :)

Плуването наистина е едно от нещата, които ще помогнат, но е добре да се замислиш и за корсет, ама може като минавате през доктора да подхвърлите идеята, за да ви насочи доколко подходящ е този избор
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron