Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот Lilly_milly » 04 Фев 2015, 17:59

Замислила съм това лято да направя една обиколка на няколко държави и се чудех какви средства ще са ми необходими за този мой трип :roll: и другото много важно да избера местата, на които ще мога да остана за по-дълго! :!:

Съответно ме интересува по тази линия стандартът на живот в различните държави по света. :!: Ще съм много благодарна, ако говорите от личен опит или просто да сте достатъчно убедени в това, което казвате! :idea:
Намерих държавите в света с най-нисък стандарт на живот и може би някои от тях ще са опорните ми точки :D
cost-of-living.jpg
cost-of-living.jpg (31.53 KiB) Прегледано 2992 пъти
Много ще се радвам ако открия хора посещавали тези държави, за да разбера повече, тъй като все още не съм избрала посока, тъй като имам прекалено много начертани :D :D

Много ще се радвам да ми дадете някои насоки за държавите в световен мащаб и техния стандарт на живот, за да се подготвя психически и финансово за очакващото ме :idea: :) :) :) :)
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот ramimni » 04 Фев 2015, 18:08

За съжаление съм попадала само в страни с висок стандарт на живот и това не ми е донесло много ползи, но поне направих сравнението с тук и там, което ми е достатъчно. Иначе това, че страната е с по-нисък стандарт или по-висок не трябва да те спира или да те разубеждава да я посетиш, но както казваш, трябва да се прецени къде да минеш по-набързо и да си намериш при кого да останеш и къде да се задържиш и да разгледаш по-обстойно, в крайна сметка малко са хората, които могат да си позволят да правят дълги околосветски пътешествия! ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот Локумът » 05 Фев 2015, 10:01

Е те тея, тип Филипините има опасност от там да не се върнеш жива, това са опасни държави, пък представяш ли си да си сама. :) На такива места трябва да ходиш с туристическа група от някоя агенция, за най-сигурно. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот Pipilota » 05 Фев 2015, 10:20

Аз не съм ходила много по света, но си мисля, че тези страни, които са най-бедните, от типа на Индия, Пакистан, Танзания, сериозно ли мислиш, че могат да ти влезнат в класацията на самостоятелната обиколка? И аз мисля като Локумов - по-добре да си с туристическа група, макар че по тези места големи гаранции няма. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот mix_twix » 05 Фев 2015, 11:04

Съвети не мога да ти дам, според мен много зависи къде искаш да нощуваш и т.н. аз предпочитам да ходя по къмпинги, по повечето места по света има обособени места и почивката е супер, особено ако свържеш пътуването с някой концерт ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2015, 16:54

И аз искам да обиколя малко света, но не съм много наясно къде да отида :(
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот BeenieGal » 11 Май 2015, 16:28

Виждаш, че северни страни не присъстват, та ориентирай се на югоизток доколкото е възможно, лично не съм ходила в страните изброени от снимката, но доколкото съм чувала нещата наистина стоят така :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот mix_twix » 06 Юли 2015, 10:40

Нямам опит, но наистина зависи кои са местата и къде са и т.н. :) Но по разни там източни страни може да се окаже голяма страхотия. ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот веселказасмяна » 07 Юли 2015, 14:40

mix_twix написа:Нямам опит, но наистина зависи кои са местата и къде са и т.н. :) Но по разни там източни страни може да се окаже голяма страхотия. ;)

Може, но пък е евтино, а и все пак ти проучваш къде отиваш, не си на сляпо!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какъв е стандартът на живот в държавите по света, имате ли личен опит?

Мнениеот Локумът » 14 Сеп 2015, 15:19

mix_twix написа:Нямам опит, но наистина зависи кои са местата и къде са и т.н. :) Но по разни там източни страни може да се окаже голяма страхотия. ;)

Ниюо, поне ще ти е забавно, ако отидеш в някоя циганска държава може да седнеш и да чакаш закона. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта