До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2017, 10:55

Зависи на какво е свикнало тялото, има хора, бягат с часове, всичко е в темпа и във възможностите, физическата подготовка и изобщо начина на живот. От тяло до тяло има огромна разлика и като цяло, въпреки бъзика, не мисля, че бягането може да е вредно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот M.Tasheva » 06 Фев 2017, 11:54

Наистина е важно тялото и натоварването, което може да понесе.За един тежък, едър човек не е подходящ начин за тренировка бягането. После така ще го болят ставите, че няма да може да си намери място.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот preslavaslavova » 10 Сеп 2017, 23:45

В началото, когато започнах да спортувам, супер много се натоварвах и всичко ме болеше. След това си купих смарт часовник от dice.bg. С негова помощ мога да следа физическата си активност и да преценявам колко да се натоварвам. Вече не съм първа младост и не трябва да си давам много зор.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Stark » 11 Сеп 2017, 11:11

Аз се старая да не бягам много, предпочитам силовите тренировки с тежести, никакво продължително кардио. Бягането съсипва ставите, не е за мен и без друго ме болят коленете. Бягам много рядко.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот preslavaslavova » 07 Окт 2017, 13:22

Бе те и тренировките с тежести не са от най-полезните.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Окт 2017, 11:42

preslavaslavova написа:Бе те и тренировките с тежести не са от най-полезните.

Защо да не са полезни, напротив, оформят много добре тялото и са изключително важни за хората, които искат да поддържат добра и здравословна форма. Като изобщо не говорим да се прекалява, а тренировки с тежести съпоставими с тялото и с възможностите му.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Гълъбина_55 » 01 Мар 2018, 18:06

Всяко нещо е полезно, стига да е в границите на нормалното. А ти колко често ходиш да бягаш и по колко време?
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Konstantin » 07 Мар 2018, 10:56

Тичам си от много отдавна, има няма 8 - 9 години, всеки ден, включително събота и неделя по минимум 40 минути. Започнах зааради проблеми с килограмите, сега си поддържам формата с джогинг и здравословно хранене, чувствам се супер, енергичен в норма, здрав, влия ми добре и на психиката и на физиката и на любовни живот :grin: преди една година в парка се запознах с приятелката ми, уговаряхме се всеки ден да бягаме заедно и така вече освен че си тичкаме заедно и живеем заедно :cool:
Konstantin
 
Мнения: 52
Регистриран на: 10 Ное 2011, 17:07

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот silver933 » 07 Мар 2018, 11:32

Аз бягам от скоро и се чувствам много добре, но не винаги намирам сили и време, как успявате да запазите мотивацията си?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Frac » 07 Мар 2018, 18:46

С всичко, с което се прекалява в един момент води до обратен ефект. Според мен би било вредно за прасците и за гърдите при дамите с по-едър бюст.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта