Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот Bambaa » 05 Фев 2015, 14:07

Не мислих, че може да има странични ефекти джинджифила, тъй като съм пила в големи количества и съм слагала почти на всичко, но след като причиних ужасен кошмар на моя близка приятелка, не мисля, че е редно да го препоръчвам повече, на когото и да било :( :(

Страничният ефект при приятелката ми не беше шокиращ, можеше и да е много по-зле, но й се появи обрив след чаша чай от джинджифил, подобен на този,
allergy.jpg
allergy.jpg (38.21 KiB) Прегледано 30532 пъти
за който след това дълго ме мразеше, а освен обрива беше хванала преди това и грип, а тази комбинация сърбящ и кихащ ме накара много да съжалявам за съветите, които давам :oops: :oops: :(

Надявам се, че повече няма да се повтори, но все пак е добре да зная какви са страничните ефекти на джинджифила, какво може да предизвика, вече изключвайки обрива :oops: :) Другото, което ме интересува при какви състояние е добре да не се приема джинджифил :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот Mauritius » 05 Фев 2015, 14:14

Ами само като се сетя за вкуса му в сурово състояние, предполагам едва ли е подходящо за хора с проблеми със стомаха, като гастрити и язви, виж при бременните и кърмещи жени не зная как стои този въпрос :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 14:58

Мисля, че просто е било страничен ефект точно, както с всяко нещо и всеки плод или зеленчук при един има поносимост, при друг няма, така и с подправките тип джинджифила. А и работата е там, че никой не може да знае без да е пробвал, това е истината, надали ако нямаш никакви алергени по принцип би се замислил, че от джинджифил би се подредил толкова сериозно. :roll: Все пак си мисля, че и с количествата трябва много да се внимава, така е с всички подправки и билки, които се прилагат като някакво лечение, по малки количества, дозите са опасни!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот S_Milenska » 05 Фев 2015, 15:26

С всичко трябва да се внимава и всичко трявба да е в малки дози! Аз например имам непоносимост към чубрицата, надува ми се лигавицата направо откачам, но хората си я ядат :) Същтоо е и с джинджифила, трябва по малко да се хапва в началото за да се проверят странични ефекти и леко да се вдига количесвото и все пак да не се прекалява!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот Rali_hr » 05 Фев 2015, 15:51

За щастие нямам странични ефекти от джинджифила, хапвам си го спокойно ежедневно си правя чай от него, но по малко, колкото орех си слагам. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот Pipilota » 06 Фев 2015, 10:35

не знам колко трябва да се пие и каква е дозата, но аз си правя по малко всеки ден и се чувствам супер, разбира се, дозата е супер важна както за джинджифила, така и за останалите подправки, пример : индийското орехче също е супер полезно, но не и да го ядеш с лъжицата!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2015, 12:23

Нормално, ако случайно изядем 200 грама джинджифил като нищо да се натровим! :) Всичко с мярката си :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2015, 16:44

Rali_hr написа:За щастие нямам странични ефекти от джинджифила, хапвам си го спокойно ежедневно си правя чай от него, но по малко, колкото орех си слагам. ;)

Да то и аз си правя, но трябва да се изпробва предварително.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот borkova » 11 Ное 2015, 17:28

S_Milenska написа:
Rali_hr написа:За щастие нямам странични ефекти от джинджифила, хапвам си го спокойно ежедневно си правя чай от него, но по малко, колкото орех си слагам. ;)

Да то и аз си правя, но трябва да се изпробва предварително.

Дали не може да се предозира, дори и да не си алергичен към него? :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Страничните ефекти на джинджифила – нека ги обсъдим!

Мнениеот mix_twix » 12 Ное 2015, 10:58

Мисля, че като с всяко нещо и с него може да се предозира,затова се слага по малко. :) Както с всяка билка трябва да се внимава. ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта