Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Mauritius » 05 Фев 2015, 14:54

Обикновено купуваме марули и лук на два пъти в седмицата, т.е. не купувам всеки ден по една марулка и една връзка лук. Лошото е, че докато свършат, то те вече са увехнали много и не са никак свежи, отнася се, както за марулята, така и за лука.

Не зная как ги съхраняват, но не мен не ми се получава и не мога да запазя свежестта им, а е кофти да нарежеш увяхнала салата :( Ще ми е интересно да ми подскажете как си съхранявате такива
greenleaflettuce.jpg
greenleaflettuce.jpg (9.19 KiB) Прегледано 2259 пъти
марулите и лука свежи за по-дълго време. С магданоза и други подобни позправки открих цаката, просто ги потапям във вода, но за салатата не зная как ще е по-добре :roll:

Какви съвети ще ми дадете, задължително ли трябва да ги съхраняваме в хладилник, да, но и на двете места увяхват много бързо, как е ги държат пресни и свежи в големите магазини, тогава? :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот dejavu » 05 Фев 2015, 15:03

И аз не мога да им хвана цаката на марулките, затова гледам да си ги купувам преди да ги приготвя на салатка, но дори и да са по-повехнали тези, които взимам, като ги оставя за около час в студена вода се съживяват, а и нитратите им се поизмиват :idea: ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот S_Milenska » 05 Фев 2015, 15:21

Аз си държа марулята в хладилника и я затварям в торбичката за да ѝ се задържи влагата така сякаш не изсъхна, но я ядем до ден-два, не повече! !
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2015, 16:53

Никак да ви кажа честно, все не ми се получава, затова я купувам все прясна и я слагам и а в кофичка с вода да стои :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Фев 2015, 16:42

Все за марули чета и все за махмурлук си мисля!
Марулите ги съхранявам в кутия и уж биват, но все гледам свежи да купувам мисля че няма добър начин да ги съхранявам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2015, 10:51

Сякаш никак, гледам да ги купувам по-често, иначе няма начин за "спасение" :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Kaxala » 10 Фев 2015, 15:02

Веднага като купя маруля, изрязвам основата(т.е. разделям листата) и накисвам в купа студена вода, в която добавям малко оцет и малко сол(бях чела, че убиват разни паразити и микроорганизми). След половин-един час изплаквам хубаво лист по лист и отцеждам много добре от водата, като изтръсквам листата. Прибирам в плътно затваряща се кутия и в хладилника. Последно около 4-5 дни ми стоя така марулката и беше абсолютно свежа и без следи от загниване при изваждането. По същия начин процедирам и с магданоза, той се запазва даже още по-дълго. Опитайте!
Kaxala
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2015, 14:57

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Krum » 10 Фев 2015, 15:21

Kaxala написа:Веднага като купя маруля, изрязвам основата(т.е. разделям листата) и накисвам в купа студена вода, в която добавям малко оцет и малко сол(бях чела, че убиват разни паразити и микроорганизми). След половин-един час изплаквам хубаво лист по лист и отцеждам много добре от водата, като изтръсквам листата. Прибирам в плътно затваряща се кутия и в хладилника. Последно около 4-5 дни ми стоя така марулката и беше абсолютно свежа и без следи от загниване при изваждането. По същия начин процедирам и с магданоза, той се запазва даже още по-дълго. Опитайте!

Ехе, доста сложно занимание, но може и наистина да е ефикасно, а ако нямам кутия, мога ли да си я държа в торбичка?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Mon_ton » 10 Фев 2015, 16:27

Не съм знаела как да я съхранявам марулята, винаги си я хапвам направо от магазина ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как съхранявате свежите марули и лук за по-дълго?

Мнениеот Kremiliya » 11 Фев 2015, 17:10

Много интересно да се среже и да се сложи в кутия, ще пробвам още довечера, без друго много обичам маруля, а често забравям да си купя! :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron