Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот lini_leni » 05 Фев 2015, 17:54

Чувала съм много митове за кокошките и яйцата, може би голяма част от тях все още не съм разбила :D :D Затова дойдох да ги обсъдим малко :mrgreen:

Няма да обсъждаме щастливите кокошки с още по-щастливите им яйца, но намерих тази картинка и няма как да не я пусна, та да се развеселим :mrgreen: :mrgreen:
Happy_eggs.jpg
Happy_eggs.jpg (14.2 KiB) Прегледано 1974 пъти
На пазара виждам са пуснали различни цветове яйца - едните по-бели, другите по-тъмни и не мога да разбера каква е разликата между тях и кои от тях биха имали по-висока хранителна стойност. :idea:

Не зная дали е мит, но съм чувала, че кокошките, които са оранжеви на цвят, те снасят и по-тъмните яйца, :idea: но дали е така и дали има разлика в хранителната стойност на самите яйца, не мога да кажа, а вие? :roll:

Според вас какъв е по-добрият вариант, когато става въпрос до избора на яйца, какви е редно да вземем :?: по-големи, по-малки, по-тъмни или по-бели, :roll: дали външните белези въобще могат предвидят хранителната стойност на яйцата? :roll:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот m.vulev » 05 Фев 2015, 17:59

Според цвета зная, че кафевите са по-здрави от белите, но всички яйца трябва да се съхраняват в кутията, в която са купени и не трябва да се мият или по-скоро трябва това да стане непосредствено преди употреба :idea:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Krum » 05 Фев 2015, 18:07

Мисля, че външния вид няма никакво значение за хранителната стойност на яйцата, това не зависи ли от храната на кокошките? Пък за белите яйца съм забелязал, че са с по-тънка черупка, друга разлика не намирам ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Фев 2015, 18:18

m.vulev написа:Според цвета зная, че кафевите са по-здрави от белите, но всички яйца трябва да се съхраняват в кутията, в която са купени и не трябва да се мият или по-скоро трябва това да стане непосредствено преди употреба :idea:

Аз пък винаги ги мия, ако яйцето пък е мръсно както повечето домашни?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2015, 15:37

Яйцата са си еднакви, единствената разлика в хранителната стойност може да дойде от това дали яйцата са пъдпъдъчи или кокоши.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Lili_pili » 24 Фев 2015, 16:08

Не е вярно, всички яйца са различни, аз си вземам само белите, защото са по-здравословни, това го знам от един фитнес инструктор.
:!: :!: :!:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Фев 2015, 16:56

Lili_pili написа:Не е вярно, всички яйца са различни, аз си вземам само белите, защото са по-здравословни, това го знам от един фитнес инструктор.
:!: :!: :!:

Кажи на този твоя фитнес инструктор някой да му държи щангите, че много са му падали по главата. :mrgreen: Няма никакво значение как изглежда отвън яйцето, дали му е бяла или кафява черупката :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Malina » 24 Фев 2015, 17:24

Локумът написа:Яйцата са си еднакви, единствената разлика в хранителната стойност може да дойде от това дали яйцата са пъдпъдъчи или кокоши.
Е някои виждаме, че гледат цвета, отвън какво има и пише, което е безумно просто :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Elica » 24 Фев 2015, 17:41

Само съм забелязала, че белите яйца са по-чупливи, но за сметка на това пък се боядисват по-хубаво на великден. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да избираме яйцата и кои от тях имат по-висока хранителна стойност?

Мнениеот Anka » 24 Фев 2015, 17:57

Хората много се заблуждават по вида на яйцата - ако са по-едри едва ли не са по-полезни. Обаче не смятам, че това е така, няма никакво доказателство за подобно нещо!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта