Страх ли ви е от земетресенията и знаете ли какво да правите

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Страх ли ви е от земетресенията и знаете ли какво да правите

Мнениеот bisertaskov » 22 Май 2012, 03:31

Около 3 часа бе усетено земетресение със сила около 5,8 по скалата на рихтер,и все още няма информация ужас.Епицентъра е между Перник и София добре че по Хоризонт се сещат да ни информират.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Земетресение в България

Мнениеот bisertaskov » 22 Май 2012, 03:48

Вече около 45 минути от земетресението и информация никаква, медиите спят, най вероятно земетресението е с епицентър между Перник и Радомир.Хората в Столицата са по улиците.За сега няма данни за разрушения и жертви.Вече говорят за 5,8-6 по Рихтер
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Земетресение в България

Мнениеот Камелия » 22 Май 2012, 09:21

За съжаление или за радост в Стара Загора нищо не съм усетила макар да живея на петия етаж.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Земетресение в България

Мнениеот southern_sun » 22 Май 2012, 14:29

bisertaskov написа:Вече около 45 минути от земетресението и информация никаква, медиите спят, най вероятно земетресението е с епицентър между Перник и Радомир.Хората в Столицата са по улиците.За сега няма данни за разрушения и жертви.Вече говорят за 5,8-6 по Рихтер

Пропуснах сутрешните новини, сериозно е било това заметресение.Добре, че не е имало пострадали и загинали, говори се за десетки леко пострадали, но смятам, че това е от паниката.Хората не са подготвени за подобни бедствия, ако питате някой случаен минувач дали знае как да реагира при земетресение съм сигурна, че ще се замисли. Честно казано, през комунизма имаше обучения в средните училища, които даваха макар и бегла подготовка.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Земетресение в България

Мнениеот bisertaskov » 22 Май 2012, 22:01

Бяхме в Пазарджик и го усетих сериозно,скочих от леглото седейки продължаваше всичко да се люлее,до сега не съм усещал толкова силно земетресение.Но продължавам да се възмущавам от липсата на информация в точния момент,а днес цял ден дрънкат глупости,след дъжд качулка.Днес минах покрай Перник и видях комини и керемиди съборени,не ми се мисли там какъв е бил труса и усещането, не искам и да знам.Честно казано стреса не е малък и който каже че не е изпитал страх от земетресението ще излъже.Не си спомням да съм изпитвал такъв голям страх,осъзнаваш колко си нищожен и нищо не можеш да направиш.Срещу стихиите сме безсилни.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Застраховка "Земетресение"

Мнениеот Камелия » 05 Юни 2012, 11:13

Трябва ли да застраховаме домовете си срещу земетресение? Има застрахователна компания, която ще покрие щетите и на колко процента? Какво означава Катастрофичен пул и до колко българинът вярва на застрахователните компании?
Смятам, че е добре да намерим отговорите на тези и други въпроси след като станахме свидетели на земетресенията през изминалите две седмици. Аз лично никога не съм мислила за застраховка на дома и имуществото си може би защото не съм достатъчно запозната с условията, а и все си мисля, че на мен точно няма да ми се случи. И може би съм от онзи процент българи, които мислим по един и същ начин. А вие бихте ли застраховали дома и имуществото си?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Застраховка "Земетресение"

Мнениеот Didoncheto » 05 Юни 2012, 11:58

Единствено колата ни е застрахована и нищо друго. Аз също не съм се замисляла върху този въпрос :idea: Срещу какво обаче да застраховам жилището си например - срещу наводнение, пожар, земетресение или... За кое по-напред да внасям пари. Съжалявам, но нямам излишни такива. Сестра ми скоро се наводниха, паркета им заприлича на Стара Планина, а са отскоро в него и е след основен ремонт. Имат застраховка, която виждаш ли не покривала битово наводнение :x Добре, че апартамента е ипотекиран, а банката няма интерес апартамента й да не е в добро състояние, та подадоха жалба, дойде експерт и след като оцени щетите им отпуснаха пари за ремонт. Ще внасям аз пари всеки месец, а накрая ще ми заявят че точно тези щети не се покриват от застраховката - хайде няма нужда!
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: Застраховка "Земетресение"

Мнениеот Silvi » 08 Юни 2012, 14:54

Честно да ви кажа преди години родителите ми бяха застраховали жилището и имуществото в него и има изгода тъй като когато ни се развали хладилника и застраховката покри ремонта. Лошото е, че българите нямаме достатъчно пари иначе всичко щеше да бъде наред. Ето виждаш ли застраховаш си жилището и спиш спокойно, дори и съседа да влезе с кангото у вас. Ние също сме застраховали колата, но е с пълно каско за това не се притеснявам когато карам.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Застраховка "Земетресение"

Мнениеот Genoveva » 09 Юни 2012, 14:15

Онзи ден видях един плакат на ЗД " ДЗИ" където явно се пропагандира застраховката срещу земетресения и други природни бедствия. Сега след всичко, което се случи всички застрахователни дружества ще се впуснат да предлагат тази услуга, но не е ли малко късно за това, хората вече си загубиха домовете?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Къде бяхте по време на земетресението, как го усетихте?

Мнениеот николаев » 26 Май 2014, 15:56

Нямаше как да не пуснем такава тема, въпреки че мина доста време от събитието. В събота – 24.05, за който не е разбрал имаше земетресение с епицентър Егейско море, но пък ние бяхме от щастливците, които го усетиха и така чаак до Букурещ!

Та в кой град бяхте по време на земетресението и колко силно го усетихте? Излезнахте ли от сградата, а някой да е бил по високите етажи, от там как ли се усеща, от такава височина природно явление като земетресението?
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта