Използвате ли силиконови форми за печене?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юни 2016, 10:52

lussy написа:На мен пък са ми много лесни за употреба. Не залепват, бързо се почистват, различни форми. По-голямо удобство здраве му кажи.

Бая са скъпички.. :) не знам колко форми можеш да си позволиш, освен ако не ползваш онези, дето са по 5-6лева. де
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2016, 11:28

rabotnata pchela написа:
lussy написа:На мен пък са ми много лесни за употреба. Не залепват, бързо се почистват, различни форми. По-голямо удобство здраве му кажи.

Бая са скъпички.. :) не знам колко форми можеш да си позволиш, освен ако не ползваш онези, дето са по 5-6лева. де

Лошото е, че много трудно се намират разнообразни силиконови форми, които да са качествени. Повечето са от тези вонящите, на ниски цени. Скъпи и качествени форми са над 30 лева. Никой не ги купува, от друга страна не са много атрактивни и са трудни за намиране.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот zheleva212 » 02 Юни 2016, 11:29

Имах малко предубеждения към тях, нали съм от старата школа :smile: , но веднъж си позволих да си купя от скъпите. Поинтересувах се и разбрах, че най-добре е да купиш опаковани, със съответния знак за одобрено от ЕС качество - СЕ. Не бих си взела такива, които се продават насипно.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2016, 12:05

zheleva212 написа:Имах малко предубеждения към тях, нали съм от старата школа :smile: , но веднъж си позволих да си купя от скъпите. Поинтересувах се и разбрах, че най-добре е да купиш опаковани, със съответния знак за одобрено от ЕС качество - СЕ. Не бих си взела такива, които се продават насипно.

Тях пак ги продават с опаковки и т.н, по различни домашни потреби, но не са особено качествени, не съм виждала да се продават на бройка - насипни.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Lili_pili » 02 Юни 2016, 14:10

По китайските магазини има, ако се купуват от там и качеството ще им е такова. Имам една форма,която скоро си купих, струваше 40 лева. Пазя я като очите си. Не се и боядисва самата форма, но тези евтините по 10-12 лева са несериозна работа, пълни с боклуци.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот analizatorka » 06 Юни 2016, 17:44

Тези от по 30-40 лева откъде са? Да не са произведени в Европа? Съмнявам се.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта