Използвате ли силиконови форми за печене?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Snejna » 06 Фев 2015, 14:00

Скоро имах рожден ден и понеже всички знаят колко много обичам да готвя и да имам всякакви джаджи, мои приятели ми подариха силиконови форми за мъфини! :mrgreen:
Приличат на тези най-предните тук:

variety-of-silicone-baking-molds.jpg
variety-of-silicone-baking-molds.jpg (43.9 KiB) Прегледано 1496 пъти

То всичко добре, обаче аз изобщо не използвам силиконови форми за печене. Имах преди години, но много ми миришеше храната в тях, въпреки че бяха далеч по-плътни от тези! Уж цената им не беше някаква малка, от магазин за домашни потреби, знам ли, но ги изхвърлих, след като ги използвах не повече от 4-5 пъти. :x В началото реших, че ми миришат гадно, заради киселото мляко, после обаче стигнах до извода, че миришат от формата, докато са топли, ако си хапнеш усещаш гаден мирис, та логично, реших че няма да тровя семейството си и спрях да използвам такива форми за печене. :roll:
Чудя се вие използвате ли силиконови форми, случвало ли ви се е да усетите лош аромат от тях, как подбирате качествени форимички? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Andrey » 06 Фев 2015, 14:23

Тцъ, не ги ползвам и аз забелязах, че имат дъх и ги хвърлих, но сега съжалявам, можеше да си замразявам лед да речем :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Kremiliya » 06 Фев 2015, 14:39

Аз много пека в такива форми, не съм усетила да ми мирише, но никога и не съм пробвала нищо топло направено с такава формичка. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Локумът » 06 Фев 2015, 15:20

У нас има един шкаф с подобни форми, жена ми всичо пече в такива форми, баници, кексове, сладки, ужас направо, според мен не са много полезен избор, ама тефлона по-лош бил казва..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Slavena » 06 Фев 2015, 16:10

Аз съм си купила 10 формички такива малки за 2-3лв бяха нищо не ми мирише, даже мисля да си взема повече и ще правя на детето от там разни кексове.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Malina » 06 Фев 2015, 16:35

Не ги ползвам, използвам само керамични съдове и съм доволна много, единствено тенджерите ми .. не знам какви са, обикновени и имам тенджера под налягане. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Mon_ton » 06 Фев 2015, 17:48

Аз също мисля, че са опасни, не съм попадала може би на качествени! :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2015, 18:05

Не ги използвам и не ги харесвам, и на мен ми миришат! Явно ен попадам на качествен силикон, но това има на пазара, а зкак да го позная, всичко зарежда от Ибей!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Мурка » 06 Фев 2015, 23:16

Мирише ми и като се пече печивото още и аз съм се замисляла за качествотона храната в тях, но все още ги ползвам отвреме навреме. Дори съм питала домашните ми не им ли мирише, защото моето обуняние по принцип е като на стадо лисици, харесват продукцията, но не ги ползвам много често заради мириса.
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Използвате ли силиконови форми за печене?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2015, 10:45

Явно на всички мирише :) Особено когато сладкиша е топъл, после миризма вече няма. :roll: Но съмнението какво е попаднало в сладкиша остава!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта