Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот M.Tasheva » 06 Фев 2015, 16:47

Миналата седмица получих няколко букета и преоткрих колко е хубаво да има свежи цветя вкъщи. Затова си мислих как да се науча да аранжирам цветя в различни видове вази, така че да си имам красив букет в различните стаи :idea:

Понеже имам доста вази, по едно време май беше модерно това да се подарява, :mrgreen: та една с една не си приличат, но и не зная дори и да си приличат как мога да аранжирам цветята в тях, така че да не остават дупки и да не изглежда рехав букета, а и да не се разместват :idea: Единия тип вази, които имаме в нас са от тези по-ниски и странни
SimplyWhite_arrangement.jpg
SimplyWhite_arrangement.jpg (12.29 KiB) Прегледано 1514 пъти
и не виждам как могат да стоят цветя в тях, така че се надявам да ме упътите, не че ще съм наясно как да се справя с тези по-високите :roll:
flower-arrangements.png
flower-arrangements.png (193.18 KiB) Прегледано 1514 пъти

Има някои дами луди на тема аранжиране и то не само на цветя, затова си мислех, че все ще попадна на такава дама тук във форума :idea: Много ми е интересно каква е техниката и как мога да измисля различни начини, с които да аранжирам цветята :idea:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот Mamacita » 06 Фев 2015, 16:56

Много харесвам красиво аранжирани цветя, но никога не съм се замисляла за някаква техника, а ти от къде мислиш, че ще намериш такива красоти, които се слагат около цветята, дали продават в цветарските магазини или само в някои по-специализирани, всъщност и в интернет би трябвало да има такива за продажба :roll:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот Elica » 06 Фев 2015, 17:10

Да, важно е цветята да изглеждат добре! Внимавай, в дългите вази слагай дълги цветя, а в късите - късички, не е никак красиво в малка ваза да стърчат големи цветя, а някоя дълга ваза да е захкюпена отгоре с гербери!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот borkova » 06 Фев 2015, 18:05

Elica написа:Да, важно е цветята да изглеждат добре! Внимавай, в дългите вази слагай дълги цветя, а в късите - късички, не е никак красиво в малка ваза да стърчат големи цветя, а някоя дълга ваза да е захкюпена отгоре с гербери!

Да, има логика в това, но като се замислиш ако букета от гербери е достатъчно голям, може да го направиш на степени и да го издължиш нагоре :roll: не, че зная как се прави, но и такива съм виждала! :D
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2015, 11:17

borkova написа:
Elica написа:Да, важно е цветята да изглеждат добре! Внимавай, в дългите вази слагай дълги цветя, а в късите - късички, не е никак красиво в малка ваза да стърчат големи цветя, а някоя дълга ваза да е захкюпена отгоре с гербери!

Да, има логика в това, но като се замислиш ако букета от гербери е достатъчно голям, може да го направиш на степени и да го издължиш нагоре :roll: не, че зная как се прави, но и такива съм виждала! :D

хахах,сигурно с по-дълги дръжки! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот Krum » 09 Фев 2015, 16:21

Ми поръчвайте си ги от цветарския магазин аранжжирани и само слагайте във вазата :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот BeenieGal » 29 Юни 2015, 10:07

За мене това е абсурдно, не стига, че вехнат супер бързо, ами и се цапат вазите, когато си купувам красиви вази, никога не слагам в тях цветя, не мога да ги прежаля :x
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот Elica » 30 Юни 2015, 13:06

BeenieGal написа:За мене това е абсурдно, не стига, че вехнат супер бързо, ами и се цапат вазите, когато си купувам красиви вази, никога не слагам в тях цветя, не мога да ги прежаля :x

А какво слагаш в тях, ако не са цветя? :Р
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот miron » 30 Юни 2015, 13:52

Аз също не харесвам такива цветя, но на жените им купувам,нали се радват, но ми е жал да давам пари за нещо, което ще овехне след някой друг ден.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как да се науча да аранжирам цветя в различните видове вази?

Мнениеот roksana » 09 Фев 2016, 15:45

Близките ми знаят, че предпочитам цветя в саксия и не ми подаряват букети. Макар че винаги по филмите се заглеждам в аранжировката на вазите. Наистина си е изкуство, но ми е жал като знам, че после отива на боклука.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта