Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Lilly_milly » 06 Фев 2015, 17:38

Често ми се случва да попадам на някакви онлайн магазини, в които козметика на големи марки е адски евтина, всички пишат, че са някакви намаления, но не смятам, че това може да са реално такива :| Мислих си, дали пък това не е някаква фалшива козметика произведена в някой незнаен гараж в Китай или Корея :roll:

За щастие дори и да съм попадала на фалшива козметика от интернет, тялото ми не е реагирало, като това може и да не е много хубаво, тъй като не зная какво си слагам и в един момент ще се стигне до по-неприятна ситуация :|
141.jpg
141.jpg (20.47 KiB) Прегледано 1101 пъти
Да си призная нямам идея как мога да различа фалшивата от истинската козметика на пазара, обикновено не се и замислям като изхвърлям опаковката, за да мога да сравня за какво иде реч и дали наистина е фалшиво, това което съм купила.

Предполагам има момичета по-наясно от мен в тази насока и ще помоля да ме подсигурите, за да не се окаже в един момент съм се натровила от фалшива козметика :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот borkova » 06 Фев 2015, 17:44

Ако не си правила някаква алергична реакция, наистина пази опаковките на продукти, в които си сигурни, че са оригинални и ги сравни, то те трябва да са изцяло 1:1 :D
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Mon_ton » 06 Фев 2015, 17:46

Никога не ползвам непроверена и неизвестна козметика. За мен цената е определяща, от друго не разбирам. А и не ми излиза непосилно скъпо, защото рядко се гримирам, единствено си позволявам евтин лак за нокти - по около 2-3лв., иначе кремове, грим всичко вземам на сериозни марки и скъпи. Последно си купил гланц-червило на лореал за 30 лева и съм сигурна, че всичко му е наред :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2015, 18:05

Не, купувам си козметиката само от магазините и гледам горе долу цената да ме устройва, като избивам малко по-скъпото. Доверявам се и на рекламите пот ТВ хахаха :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Kaya » 09 Фев 2015, 12:18

Бих купила козметика само от специализиран магазин, а ако става въпрос за кремове и подобни бих се доверила на аптеките, поне така ще съм сигурна в произхода, в някакви сайтчета не бих посегнала да търся изобщо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Fancy » 09 Фев 2015, 16:44

На мен ми е трудно да преценя най-вече цветовете, затова и не купувам от интернет козметика, а що се отнася до кремове използвам няколко, които си ги взимам от магазина за козметика до вкъщи, не ми е такъв проблем и зная, че ще са ок :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Anka » 09 Фев 2015, 17:17

Аз избягвам да купувамккозметика като кремове и такива дори от места, които не са аптеки, защото няма гаранция за нищо, гримове нямам избор, но избирам по-скъпи неща от известни марки.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Slavena » 09 Фев 2015, 18:18

Аз си купувам само от магазините, с доставката козметиката се оскъпява :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот verion_h » 26 Фев 2015, 17:31

Аз купувам само от магазини ,които имат физически аптеки..по достоверно ми изглежда..някак си има лице зад продуктите :)
verion_h
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2015, 16:54

Re: Купувате ли козметика от интернет и как различавате фалшивата?

Мнениеот Локумът » 27 Фев 2015, 10:56

verion_h написа:Аз купувам само от магазини ,които имат физически аптеки..по достоверно ми изглежда..някак си има лице зад продуктите :)

Например? Не избираш ли марки, а и козметиката не е само по аптеките, спирала надали си купуваш от аптеката или червило :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта