Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Andrey » 18 Фев 2015, 13:41

на мен ми се вижда много добър вариант за оптимално разпределяне на количеството храна, макар че аз не си лъжа хич лесно окото, но за някое стриктна дама звучи добре :Р
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Rali_hr » 07 Дек 2015, 11:41

Pipilota написа:За първи път чувам и да си призная, не ми звучи като кой знае колко добра идея, но поне ще съм сигурна, че всичко е много красиво в чинията ми и си има от всичко. :mrgreen:

То и аз не вярвам особено много на такива методи, но с времето може да се получи балансирано меню и да се внимава, всяко начало е трудно, както знаем. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Mon_ton » 07 Дек 2015, 13:14

На мен ми харесва този метод, взаимствам идеи и от Lunch box и напоследък се храня така, всяко начало както казахте е трудно, но се получава ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот MollyDolly » 07 Дек 2015, 14:58

Mon_ton написа:На мен ми харесва този метод, взаимствам идеи и от Lunch box и напоследък се храня така, всяко начало както казахте е трудно, но се получава ;)

Какво всъщност е Лънч бокс и какви идеи предлагат те? :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Andrey » 07 Дек 2015, 16:54

Mon_ton написа:На мен ми харесва този метод, взаимствам идеи и от Lunch box и напоследък се храня така, всяко начало както казахте е трудно, но се получава ;)

Добра идея, Lunch Box по-скоро се рекламират доста добре, акто се има предвид, че са продукт, но в рецептите им е добре разпределено количеството на протеини и въглехидрати, мазнини и т.н. ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Kaya » 08 Дек 2015, 11:14

В този метод ми харесва, че зеленчуците са 1/2 от чинията, а ние сякаш обикновено зеленчуците ги слагаме в някой ъгъл в чинията, или изобщо липсват.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Loreyn » 08 Дек 2015, 12:14

Kaya написа:В този метод ми харесва, че зеленчуците са 1/2 от чинията, а ние сякаш обикновено зеленчуците ги слагаме в някой ъгъл в чинията, или изобщо липсват.

Права си, наистина е добре, а и освен витамините се приемат фибри, които обикновено "избягваме", а са толкова необходими, особено при наличието на месо!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот franky » 08 Дек 2015, 13:37

Така е, все пак се събира от всичко, но в достатъчно количество, че да преядеш, но пък със здравословно и да не се чувстваш тежък - най-важното.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот vitsche » 09 Дек 2015, 13:39

Използвайте "метода на чинията", за да поддържате килограми без гладуване
Последна промяна vitsche на 09 Дек 2015, 13:43, променена общо 1 път
vitsche
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Дек 2015, 13:33

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот vitsche » 09 Дек 2015, 13:42

Използвайте "метода на чинията", за да поддържате килограми без гладуване

Този метод ще ви помогне да поддържате теглото си по един лесен начин. Чрез него вие ще може да се храните разнообразно и здравословно, без да губите необходимите витамини по време на диетата. "Методът на чинията" първоначално е бил използван при хора с диабет, за да могат да поемат контрол над приема на храна. Той е едно ефективно средство за поддържане на балансирания хранителен режим. Основната идея на този метод се крие в употребата на чиния с размери около 23 сантиметра в диаметър. Тя се разделя на 4 части, като в себе си включва разнообразни ястия за обяд и вечеря.

В първата част (2/4 от чинията) трябва да има предимно салати или варени зеленчуци. Във втората част (1/4 от чинията) се слагат ястия, богати на протеини - яйца, месо или риба. Месото трябва да бъде чисто (пилешко, пуешко, шунка, телешко). Последната 1/4 част от чинията е запазена за въглехидратите - ориз, макарони, картофи или хляб. Всяка една от частите е лимитирана, за да пасне по съотношение на чинията. За десерт се използват разнообразни плодове.
Прикачени файлове
razdelno-hranene.jpg
razdelno-hranene.jpg (44.83 KiB) Прегледано 338 пъти
vitsche
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Дек 2015, 13:33

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта