Как да се отървем от постоянната умора?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Мар 2017, 17:21

Elica написа:Постоянната умора може да се дължи и на проблеми с щитовидната жлеза, диабет и какво ли още не, не всичко може да се оправи с витамини. Понякога е добре да се направят и необходимите изследвания, особено ако тая умора не преминава никога.
Така е да, но никой не обръща внимание на здравето си и да търси причините за умората, всеки решава, че е от липса на витамини. може да е така в 7 на 10 случая, но не и в 10 от 10.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Yarost » 07 Мар 2017, 18:05

rabotnata pchela написа:
Yarost написа:Със спорт- най-доброто средство да се ободриш! :smile:

:+1: това е начина само тялото да се справи и да си произведе това, което му липсва.


Toчно.. след тренировка цялостното ми настроение се подобрява и се чувствам жадна за живот! :smile:
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот vanusha » 07 Мар 2017, 20:07

И на следващия ден си и жадна за тренировка на ново, нали? Преди години тренирах, сега нямам възможност и това много ми лиспва, но все се старая поне през уикенда да съм на някаква дълга разходка поне. :roll: планинския туризъм също се отразява изключително добре, а и за отслабването например, гори най-много калории!
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Yarost » 02 Май 2017, 15:33

Сутрин след кафето съм много свежа, обаче после ме наляга адска умора и все едно някой ме е ударил с парцала. Какво да направя? Чувствам се адски непродуктивна? :sad: :sad: :sad:
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Snejna » 02 Май 2017, 15:51

Yarost написа:Сутрин след кафето съм много свежа, обаче после ме наляга адска умора и все едно някой ме е ударил с парцала. Какво да направя? Чувствам се адски непродуктивна? :sad: :sad: :sad:

Напълно нормална реакция на тялото срещу кафето. В дългосрочен план кафето е деуретик и понижава кръвното налягане, затова се изморяваш и ти се доспива, затова и изпиваш второ кафе.Ако хаправаш по-пълноценна закуска, не пиеш кафе, а изпиваш чаша свеж сок, няма да изпитваш тази загуба на енергия. Добре е и след зимните месеци да пиеш някакви витамини.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Май 2017, 19:00

може и от кафето да е. До преди 2 години пиех ежедневно кафе. :roll: Но към обяд чувствах замайване, приспиваше ми се, направо ми ставаше лошо! Както се чувства човек с ниска кръвна захар! Направих нещо съвсем прпосто - спрях кафето и всичко си дойде на мястото, нямаше го вече замайването и умората. пробвай, макар да ис мислиш, че без кафе на можеш. Тогава пиех по 3 кафета на ден - 2 сутрин и едно следобед. След като се чувствах зле, правих друго кафе, за да се подобря, следваше отново същото чувство..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Lili_pili » 03 Май 2017, 10:57

Аз не мога да кажа, че се чувствам много уморена, но мие трудно по-скоро събуждането, отколкото по-късното време. Проблем ми е ставането. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2017, 14:38

rabotnata pchela написа:може и от кафето да е. До преди 2 години пиех ежедневно кафе. :roll: Но към обяд чувствах замайване, приспиваше ми се, направо ми ставаше лошо! Както се чувства човек с ниска кръвна захар! Направих нещо съвсем прпосто - спрях кафето и всичко си дойде на мястото, нямаше го вече замайването и умората. пробвай, макар да ис мислиш, че без кафе на можеш. Тогава пиех по 3 кафета на ден - 2 сутрин и едно следобед. След като се чувствах зле, правих друго кафе, за да се подобря, следваше отново същото чувство..

Явно не ти понася кофеина, но на повечето хора действа ободряващо. В дългосрочен план обаче, кафето поникажа кръвното и изморява, затова и може да се замайваме, това е така. :roll: Но аз лично без кафенце не мога. Предпочитам да се ободрявам с различни тренировки.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Rali_hr » 03 Юли 2017, 11:40

Кафето не винаги е добро решение, има хора, които толкова са привикнали, че не им действа по никакъв начин, но това не е нормално да се пие като напитка за .. пиене просто. За тази цел се пие вода. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юли 2017, 13:58

Често пренебрегваме липсата на витамини, но и апатията, скуката и депресията нетрябва да се изключат от списъка. Сякаш, когато душата на човек му е болна и цялото тяло реагира с умора и т.н. :) Помисли си дали нео такова не ти се случва и тогава прибягвай към хаповете.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта