Как да се отървем от постоянната умора?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Фев 2015, 12:21

Напоследък все по-често чувствам умора :( и не мога да свърша и най-обикновените домашни задължения, които имам, направо съм благодарна, че не ходя на работа, защото сигурно щях да изглеждам така: :|
fff.jpg
fff.jpg (17.9 KiB) Прегледано 6923 пъти


Уж се старая да се наспивам добре, спя поне по 8 часа, храня се с по-лека храна вечер, пия по 1 кафе всяка сутрин и все пак не помага, чувствам постоянна умора и сякаш постоянно ми се спи! :( Това никак не е приятно, защото по този начин влияе на цялото семейство и всички искат да се отърват от мен и мързела ми, а аз искам да се отърва от умората! :!:
Не знам вече какви могат да са причините за постоянната умора, която чувствам и какво да направя, за да съживя малко организма си и да не го изпитвам това чувство? надявам се да ми дадете съвети и препоръки, за да се отърва най-накрая от ужасната постоянна умора, която изпитвам :(
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Slavena » 11 Фев 2015, 12:46

Мисля, че трябва на инат да се движиш повече и да събудиш тялото си, сега като се отдаваш на мързела и умората още повече се залежаваш.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Malina » 11 Фев 2015, 13:51

Като по чудо Славена ти е дала добър съвет, опитай се да ангажираш тялото си и ще се почувстваш по-добре, нормално ако нямаш много занимания или ти е скучно да се чувстваш все по-уморена.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот draga.mihova » 11 Фев 2015, 16:26

Malina написа:Като по чудо Славена ти е дала добър съвет, опитай се да ангажираш тялото си и ще се почувстваш по-добре, нормално ако нямаш много занимания или ти е скучно да се чувстваш все по-уморена.

Е, да де ама на работното място не винаги е много удобно да се раздвижваш и да събуждаш тялото си насред офиса :mrgreen: :mrgreen:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Kremiliya » 11 Фев 2015, 16:49

draga.mihova написа:
Malina написа:Като по чудо Славена ти е дала добър съвет, опитай се да ангажираш тялото си и ще се почувстваш по-добре, нормално ако нямаш много занимания или ти е скучно да се чувстваш все по-уморена.

Е, да де ама на работното място не винаги е много удобно да се раздвижваш и да събуждаш тялото си насред офиса :mrgreen: :mrgreen:

По път за вкъщи! Във фитнеса, малко разходка, то не е нужно да е по часове. Аз бях същата, когато се бях разгневила, започнах да излизам повече и да се разхождам, енергията ми дойде най-накрая! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Mamacita » 12 Фев 2015, 17:45

Повечко витамини няма да ти се отразят никак зле, така че освен, че е редно да се мобилизираш хапвай истинска храна и някакъв комплекс витамини няма да ти се отразят зле :idea: ;)
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Pipilota » 13 Фев 2015, 10:48

И според мен промяната на начина на живот е много важна, движи се повече, вземи си витамини, хапвай повече плодове и зеленчуци :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот exotic » 13 Фев 2015, 11:48

И аз съм така напоследък, сякаш е ранна пролетна умора, ходя като насън, работя, но на следващия ден се учудвам, че това съм го свършила аз, някак всичко е адски механично :| Малко се притеснявам, но се надявам уикенда да си почина качествено и да се отърва от умората :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Lollipop » 13 Фев 2015, 12:06

exotic написа:И аз съм така напоследък, сякаш е ранна пролетна умора, ходя като насън, работя, но на следващия ден се учудвам, че това съм го свършила аз, някак всичко е адски механично :| Малко се притеснявам, но се надявам уикенда да си почина качествено и да се отърва от умората :idea:

Мисля, че няма да ти помогне, същото е и с глада, той не преспива. Т.е. пак ще си уморена, независимо колко си почиваш, трябва ти цялостен тонус :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се отървем от постоянната умора?

Мнениеот Kaya » 13 Фев 2015, 12:23

мисля, че наистина ти трябва или истинска почивка, или обратното. Ако не си активна през деня изобщо, то там ти е грешката, хванал те е мързела :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта