Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Lyomi » 11 Фев 2015, 12:27

Покрай моите приятелки чух, че са чели някъде за приготвянето на домашен шампоан за мазна коса от цитруси :shock: :shock:
Не зная как може да се отрази домашния шампоан или по-скоро сока от цитрусите на косата :?
fruit.jpg
fruit.jpg (39.66 KiB) Прегледано 747 пъти
Малко ми е притеснено да опитвам такива експерименти и се чудя дали пък някой не ме е изпреварил и вече не е опитвал да направи такъв домашен шампоан за мазна коса? :roll:

От друга страна шампоанът, който трябва да се смеси със сока или по-скоро натуралния сапун, не зная как ще мога да се сдобия с него :roll: и как ще подейства на косата ми, тъй като връхчетата й са сухи, а корените - мазни :| :|

Надявам се на отзиви, предположения и подобни, кой каквото може да се сети за приготвянето на домашния шампоан за мазна коса със сок от цитруси, а ще съм още по-доволна ако някой даде отзиви как е подействал на косата му :idea: :)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот red_eyes » 11 Фев 2015, 12:29

Много странна комбинация, все пак този сок от цитрусите ще е лепкав, а сапуна ако е от тези старите домашни, нали се сещаш от какво са правени, не зная какво точно трябва да означава натурален сапун, но нещо такова ми се върти, так тази комбинация лепкав сок със сапун... не бих опитала :|
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Slavena » 11 Фев 2015, 12:44

Не съм пробвала никога да си направя домашни и каквито и да е било шампоани, в магазина има всичко :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Malina » 11 Фев 2015, 13:40

red_eyes написа:Много странна комбинация, все пак този сок от цитрусите ще е лепкав, а сапуна ако е от тези старите домашни, нали се сещаш от какво са правени, не зная какво точно трябва да означава натурален сапун, но нещо такова ми се върти, так тази комбинация лепкав сок със сапун... не бих опитала :|

Домашни сапун, направен нали се сещаш от какво е истинско нещо, което рядко ще намериш. Ако си накиснеш чаршафите и белите дрехи с такъв сапун ще станат страхотни и бели без силни препарати. Ако имаш температура можеш да го използваш за сваляне на температурата, използва се за миене на косата и косата и се подхранва и пърхота се изчиства ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот valiopaf » 19 Фев 2015, 17:56

Malina написа:
red_eyes написа:Много странна комбинация, все пак този сок от цитрусите ще е лепкав, а сапуна ако е от тези старите домашни, нали се сещаш от какво са правени, не зная какво точно трябва да означава натурален сапун, но нещо такова ми се върти, так тази комбинация лепкав сок със сапун... не бих опитала :|

Домашни сапун, направен нали се сещаш от какво е истинско нещо, което рядко ще намериш. Ако си накиснеш чаршафите и белите дрехи с такъв сапун ще станат страхотни и бели без силни препарати. Ако имаш температура можеш да го използваш за сваляне на температурата, използва се за миене на косата и косата и се подхранва и пърхота се изчиства ;)

Ти да не си производител на такъв сапун, ще ме навиеш да си взема, ей!
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Kremiliya » 19 Фев 2015, 18:04

Дали някой в наши дни прави домашен сапун все още? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Kaya » 22 Фев 2015, 12:48

Определено не бих ползвала цитрусовия сок по такъв начин. Аз май не съм много по домашните маски и шампоани. Но си мисля, че не би измил изобщо подобен тип шампоан :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Pipilota » 22 Фев 2015, 19:57

И на мен ми се вижда страшно странно това - шампоан от плодове. Но пък със сигурност ще има божествен аромат, обожавам миризмата на цитруси :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опитвали ли сте да приготвите домашен шампоан за мазна коса със сок от цитруси и как ви подейства?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Окт 2017, 11:17

За мазна коса знам, че се слага сода в шампоана, или може да се измие направо косата с каша от сода и вода, за да се намали омазняването максимално.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта