Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2015, 16:06

Тези дни съм на тема Кухня явно, защото мислите ми все към това пространство в полза на стомаха се въртят. :lol:
След като ви разказах за провалите си в кухнята, сега идва ред да ви разкажа и за някоя друга болезнена история. :lol: Баща ми се слави в нашето семейство с това, че реже много правилно и никога не се е порязвал с нож, но аз с подобна хватка на ножа

185220880.jpg
185220880.jpg (11.58 KiB) Прегледано 1526 пъти

не мога да се похваля със същото. :( Винаги съм порязана и обикновено през уикенда, когато готвя, използвам поне 3-4 лепенки. :?
Всички казват, че има определен начин правилен с който да се държи ножа, за да не се нараняваме, но аз дори не знам какъв е този правилен начин! Знам само, че показаното отгоре на снимката е грешно - нож не се държи така, нито се реже по този начин, нито другата ръка трябва да бъде с изпънати пръсти към острието! :mrgreen: На теория добре, но на практика ми се вижда невъзможно. Как трябва да са ръцете, за да бъде правилно хванат ножа, дръжката да не изплъзва и да не режем покрай зеленчуците и пръстите си? :roll:
Вие знаете ли как се държи правилно ножа и как се реже правилно?! Надявам се с много обяснения и нагледен материал ме научите и мен, иначе скоро ще остана или без пръсти, или без ножове. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Krum » 11 Фев 2015, 16:27

:lol: Да жените наистина доста трудно се справят с рязането на .. каквото и да е било ;)
Пръстите на снимката които държат храната са изпънати, а трябва да са сгънати и ножа да се плъзга по тях, без да има опасност да се среже някой пръст, а ръката, която държи ножа трябва да е със сгънати пръсти, онзи показалец - прибран ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2015, 17:27

Да покажа какво е искал да каже Крум:
Knife_Skills.jpeg
Knife_Skills.jpeg (17.26 KiB) Прегледано 1517 пъти

така силата , с която натискаме в по-голяма и имаме по-голяма стабилност! А най-хубавото е, че този начин ни държи далеч от спешното :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Snejna » 11 Фев 2015, 17:36

Аз пък си режа по първия начин и никога не съм се порязвала, много ми е странно как така се сгъват ръцета и точно така пък няма никаква стабилност сякаш.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот BeenieGal » 12 Фев 2015, 11:33

Всичко мисля, че започва от това колко хубав е ножа ти, вкъщи имам точно две подобни първобитни ножовки,
knife.jpg
knife.jpg (2.81 KiB) Прегледано 1441 пъти
че са и захабени, с които и да искаш не може да режеш така, ама никога не ми е идвало наум да си купя, де :D :D
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Lollipop » 12 Фев 2015, 11:57

Ножът наистина е най-важното, след него идва и правилното държане. Аз имам такъв нож
104921.jpg
104921.jpg (7.89 KiB) Прегледано 1438 пъти

нарочно съм изтрила името, за да не е реклама, много съм доволна, реже всичко и то много лесно, а цената му е супер приемлива! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот silver933 » 12 Фев 2015, 12:56

Мда, ако ще си говорим и за ножовете те са от голямо значение, сегашните керамични наистина са готини, и ние имаме същия, впечатлен бях как реже! :)
А за държането на ножа, според мен е по-важно ръцете, които държат храната да са прибрани, отколкото дали ножа ще се държи с пръст напред или сгънат.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Rali_hr » 13 Фев 2015, 14:25

Обикновено се порязвам, когато режа, да ви кажа опитвах се! :( Но не се получава, накрая си купих блендер и там кълцам всичко и си вземам мезетата и кашкавалите нарязани директно от магазина!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Slavena » 13 Фев 2015, 17:37

аз си сгъвам пръстите в юмрук почти и така режа :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Знаете ли как да държите правилно ножа и да режете с него?

Мнениеот Anka » 08 Апр 2015, 13:50

Хич не ми се отдава държането на ножа, много странно го хващам и наистина рискувам да се нарежа, но така и не мога да се науча да режа правилно :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта