Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Lollipop » 13 Фев 2015, 12:08

Аз много обичам постните кюфтета, но нали не са от най-бързото хапване, последно си правих кюфтета от боб, бях впечатлена от резултата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2015, 13:06

Много обичам топено сирене, пък ако е панирано още по-добре! Добре, че не си уточнила дали държиш да е здравословно, хаха ;) Изобщо и панираните сиренца и кашкавалчета са добър избор, разбира се не за всеки ден де ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Andrey » 03 Сеп 2015, 12:44

Въпреки че съм заклет месояден, много обичам да ям салата от различни треви с ядки вътре. Сега често си правя картоф с много копър, ядки и спанак, става жестоко :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Kaya » 08 Сеп 2015, 11:45

Не съм била вегетарианец никгоа, но напоследък много ми харесва да ям салата от чушки, грах, царевица, краставици и маруля, става невероятно, овкусявам с баласмико :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Anka » 08 Сеп 2015, 13:54

Kaya написа:Не съм била вегетарианец никгоа, но напоследък много ми харесва да ям салата от чушки, грах, царевица, краставици и маруля, става невероятно, овкусявам с баласмико :)

Звучи много вкусно , и за се опитвам да се научад а хапвам повече сзеленцучи, но засега не ми се получава особено добре :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Сеп 2015, 14:47

Аз съм потчитател на тиквичките, ако стана някога вегетарианец всеки ден ще ям тиквички :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Yunona » 08 Сеп 2015, 14:53

rabotnata pchela написа:Аз съм потчитател на тиквичките, ако стана някога вегетарианец всеки ден ще ям тиквички :)


Съвсем не е необходимо да станеш вегетарианка, за да ядеш често тиквички :) Знаеш ли колко са вкусни, пълнени с телешка кайма, с шунка, с бекон или със ситно нарязано пилешко филе? Тъкмо ще се спасиш от вездесъщата "месно-въглехидратна" комбинация, която нищим в съседната тема :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот silver933 » 08 Сеп 2015, 16:16

Това звучи супер, само че пусто тея тиквички много зор се готвят, че да станат вкусни, все са една водна гъба!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Yunona » 09 Сеп 2015, 12:25

silver933 написа:Това звучи супер, само че пусто тея тиквички много зор се готвят, че да станат вкусни, все са една водна гъба!


За да не станат като гъба, след като ги издълбаеш, може да ги посолиш и да оставиш да се отцедят. После ги запечи за кратко време на силна фурна (докато леко се зачервят). През това време си приготви плънката, напълни ги и ги изпечи до готовност. Стават вкусни и леко хрупкави, а не меки и воднисти :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Сеп 2015, 14:32

Силвъре и аз правя като Yunona, ама да ти акжа миналата година исках да направя на баба ми жената не беше яла, уж пекох кво пекох, кавко не, накрая на другия ден ги изпържих, изяде се само плънката, а хора свикнали да ядат тиквичките само пържени познай как ядат водните хрупкави тиквички. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron