Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот klara » 11 Май 2016, 09:38

През почивните дни за първи път опитах киноа. Беше смесена със зелен лук, маруля, варено яйце, сирене, доматки и страхотен сос, а най-отгоре задушена риба. Страшно много ми хареса и сега ще си търся да си купя, за да си я правя. Даже и домочадието лудна по нея :lol: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Andrey » 11 Май 2016, 13:18

klara написа:През почивните дни за първи път опитах киноа. Беше смесена със зелен лук, маруля, варено яйце, сирене, доматки и страхотен сос, а най-отгоре задушена риба. Страшно много ми хареса и сега ще си търся да си купя, за да си я правя. Даже и домочадието лудна по нея :lol: .

Ами интересно защо е луднало по нея, с какъв сос е било? Иначе сама по себе си киноата не е нищо особено.. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот klara » 12 Май 2016, 11:25

Andrey написа:
klara написа:През почивните дни за първи път опитах киноа. Беше смесена със зелен лук, маруля, варено яйце, сирене, доматки и страхотен сос, а най-отгоре задушена риба. Страшно много ми хареса и сега ще си търся да си купя, за да си я правя. Даже и домочадието лудна по нея :lol: .

Ами интересно защо е луднало по нея, с какъв сос е било? Иначе сама по себе си киноата не е нищо особено.. :)


Ядохме я в заведение и не знам какво бяха сложили като сос. Май усетих сос Уорчестър, балсамико, но имаше и още нещо. Ще импровизирам вкъщи, дано оцеля :grin: . Иначе като вкус киноата не е кой знае какво, но така съчетани вкусовете бяха страхотни.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Andrey » 31 Май 2016, 15:02

Сос Уончестър не съм опитвал никога, изобщо не знам какъв е на вкус :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот dinkog » 18 Апр 2017, 12:51

Любима рецепта ми е много силна дума и трудно мога да споделя само едно нещо, затова и пак ще намина да ви кажа, нещо което много обичам и сега хапвам често, а именно гриловани зеленчуци - тиквички, патладжани, моркови, лук, сладки картофи.
Всичко омесвам с подправки и обилно облети в зехтин, обърквам ги с ръце и пека на скарата. Ям ги в комбинация със сварен ориз басмати, само със соев сос. :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот amoreamore » 18 Апр 2017, 15:31

Бившият ми мъж беше вегетарианец, и често приготвях за него пълнени чушки с елда и гъби, на мен лично изобщо не ми харесваше, но той ги ядеше много често! :???:
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2018, 10:04

Направо ако знает екакви неща ядат тея вегетарианци, които са се приели на сериозно! Мисля, че не ползват и подправки, казвам го от опит и прекарване на седмица с тях!
Сварен зелен боб с картофи - без лук даже, ни някаква запръжка, ни нещо да го направи на манджа, просто сварени.. манджата зелена.. :shock:
Ядат се баници, кифли, шоколади... еми да ви имам здравословното хранене и вкусно, при това, няма такава гнус. -
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Авг 2018, 15:58

Някои като се захласнат по здравословното, че чак не знаят какво правят... има толкова вкусни здравословни неща, да ти е драго на окото и на душата, а не зелени манджи :front:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Лорчето » 16 Ное 2018, 12:11

То не е рецепта, ама...обожавам туршийка. Затова обичам зимата. Особено туршийка с карфиол, моркови и камби, без зелето, ммм...
Лорчето
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2018, 10:18

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Dalia » 21 Фев 2019, 13:57

В последно време залитам по руската кухня и имам есна любима салата , ако може така да се нарече с елда и гъби, май и моркови има в нея, голяма вкуснотийка.Не зная какво точно има в нея, защото си я купувам от руския магазин, който е близо до нас, ако имате възможност опитайте я, няма да съжалявате!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта